03:17 2018 Vasario 20
Vilnius-2°C
Tiesioginis eteris
  Gydytojas, archyvinė nuotrauka

  Seime siūloma kelti gydytojų rezidentų atlyginimus

  © Photo: Pixabay
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Medicina Lietuvoje (80)
  90 0 0

  Seimo nariai, reaguodami į Lietuvos gydytojų sąjungos reikalavimus kelti gydytojų atlyginimus, siūlo didinti rezidentų bazinio darbo užmokestį

  VILNUIS, lapkričio 21 — Sputnik. Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai Ingrida Šimonytė ir Mykolas Majauskas ragina 30% didinti valstybės biudžeto asignavimus, kurie būtų skirti gydytojų rezidentų darbo užmokesčiui, praneša Seimo spaudos tarnyba.

  Gydytojo karjerą pradedančio rezidento atlyginimas šiuo metu yra vos 10,5 eurų didesnis už minimalią mėnesinę algą. Toks atlygis lemia mažesnes socialines garantijas, įskaitant vaiko priežiūros išmokas, pensijų fondo kaupimą, sumažina galimybes derėtis dėl būsto paskolos ir lankstesnių jos sąlygų.

  "Pagal teikiamas pataisas gydytojų rezidentų darbo užmokestį siūloma reglamentuoti Medicinos praktikos įstatyme, užuot palikus galimybę tai reglamentuoti Vyriausybės nutarimu. Tačiau tai niekaip nesprendžia netoleruotinų gydytojų rezidentų atlyginimų šiandien, todėl siūlome papildyti teikiamas pataisas ir nustatyti didesnius bazinius koeficientus", — teigė Šimonytė.

  Jaunesniajam gydytojui rezidentui taikomą bazinį darbo užmokesčio koeficientą siūloma koreguoti iš 3 į 4, o vyresniajam gydytojui rezidentui —  iš 3,81 į 4,95.

  Tai reiškia, kad bazinio darbo užmokesčio dydis jaunesniajam rezidentui padidėtų 131,5 Eur, o vyresniajam gydytojui rezidentui — 148,98 Eur.

  "Kitos Europos valstybės ir toliau sėkmingai vilioja jaunus gydytojus iš Lietuvos, todėl būtina nedelsiant didinti valstybės biudžetų asignavimus, skirtus rezidentų atlyginimams. Įgyvendintas pasiūlymas užtikrintų ne tik didesnį atlyginimą artimiausiu metu, bet ir pagerintų gydytojų rezidentų socialines garantijas", — sakė Majauskas.

  Temos:
  Medicina Lietuvoje (80)

  Dar šia tema

  Lietuvių, atsidėkojančių gydytojams dovanomis ar pinigais skaičius mažėja
  Gydytojai nepildys pacientų ambulatorinių kortelių popierinių versijų
  Tegai:
  gydytojų rezidentai, gydytojai, atlyginimai, Seimas
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos