07:58 2020 Birželio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Medicina ir sveikata (344)
  51

  Nuo alkoholizmo labiausiai kenčia šalys, kurioms būdingas individualistinis mentalitetas

  VILNIUS, lapkričio 21 — Sputnik. Alkoholizmas ir didelis gyventojų suvartojamo alkoholio kiekis būdingi valstybėms su individualistiniu, o ne su kolektyviniu mentalitetu, praneša RIA Novosti su nuoroda į straipsnį žurnale "Frontiers in Psychology".

  Alkoholio vartojimo tradicija yra labai ryškus nacionalinis bruožas. Anot ekspertų, skirtumai šiose tradicijose ― priežastis, dėl kurios vienos tautos geria daugiau ir jos atstovai dažniau tampa alkoholikais. Prie tokių valstybių priskiriamos Lietuva, Suomija ir Rusija. Kita vertus, pavyzdžiui, Indijos, Izraelio ir Indonezijos gyventojai retai vartoja alkoholį.

  Mokslininkai atliko apklausą 74 pasaulio šalyse. Pagrindinis tyrimo dėmesys buvo sutelktas į žmogaus kultūrines vertybes ir suvartojamo alkoholio kiekį.

  Pasirodo, šalyse, kur labai vertinama asmenybės laisvė, buvo išgeriama žymiai daugiau alkoholio nei "autoritarinėse" kultūrose, kurioms labiau būdingos kolektyvinės vertybės. Apskritai tautos, kurios labiau vertina tvarką ir hierarchiją nei autonomiją ir harmoniją, gėrė žymiai mažiau nei kitų žmonių grupės.

  Be to, daug kas priklauso nuo lyties. Aukštas autonomijos, harmonijos ir elito lygis buvo susietas su aukšta alkoholizmo atsiradimo tarp vyrų tikimybe, tačiau niekaip neveikė moterų. Tuo tarpu kolektyvinės vertybės skatina moteris gerti mažiau, tačiau visai nesisieja su vyrais.

  Ar žinote alkoholio vartojimo taisykles nuo 2018-ųjų >>

  Mokslininkų manymu, šiuos dėsningumus reikia būtinai turėti omenyje, formuojant valstybinę ir globalią politikas kovoje su alkoholizmu. Be kultūrinių faktorių svarbų vaidmenį alkoholio vartojimo tradicijose atlieka genai, kurie atsako už alkoholio suskaidymą žmogaus organizme.

  Alkoholizmas Lietuvoje
  © Sputnik /
  Alkoholizmas Lietuvoje
  Temos:
  Medicina ir sveikata (344)

  Dar šia tema

  Už alkoholio vartojimą automobilio salone gresia baudos iki 100 eurų
  Girtas Seimas: Lietuvos politikų alkoholizmas
  Probleminiai Kauno barai prekiaus alkoholiu nuo 10 iki 14 val
  Tegai:
  alkoholizmas, tyrimas, alkoholis

  Svarbiausios temos