19:06 2020 Vasario 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  16

  Spalį prasidėjusi akcija "Medžiok saugiai" vyks ir gruodį, aplinkosaugininkai tikrins, ar medžiotojai nepažeidžia medžioklės reikalavimų

  VILNIUS, lapkričio 21 — Sputnik. Spalį prasidėjusi šiemetinė aplinkosauginė akcija "Medžiok saugiai" vyks iki gruodžio vidurio, praneša Aplinkos ministerijos spaudos tarnyba.

  Akcija skirta užtikrinti, kad būtų vykdomi saugaus elgesio medžioklėje reikalavimai, teisėtai naudojami medžiojamųjų gyvūnų ištekliai. 

  Akcijos metu aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnai, pasitelkę neetatinius aplinkos apsaugos inspektorius, tikrina, ar medžiotojai medžioja saugiai, ar racionaliai naudoja medžiojamųjų gyvūnų išteklius, ar atsakingai tvarko medžioklės dokumentus. Ypač daug dėmesio skiriama medžioklių varant organizavimo tvarkai. 

  Spalį sustiprintą medžioklės kontrolę jau vykdė Alytaus, Klaipėdos, Marijampolės, Vilniaus, Kauno ir Šiaulių regionų aplinkos apsaugos departamentai (RAAD), lapkričio 15 dieną akciją pradėjo Utenos RAAD. Šį mėnesį į ją įsitrauks ir Panevėžio RAAD. 

  Aplinkosaugininkai primena gyventojams, kad apie pastebėtus medžioklės reikalavimų pažeidimus, kaip ir kitus aplinkosaugos pažeidimus, reikėtų nedelsiant pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112. 

  Dar šia tema

  Lietuviai tampa vis sąmoningesni ir neabejingi aplinkai
  Lietuvoje prasidėjo stirnų medžioklės sezonas
  Liberalas Gentvilas gina žemės savininkų teises medžioklės srityje
  Tegai:
  medžiotojai, aplinkosaugininkai, medžioklė, akcija "Medžiok saugiai"

  Svarbiausios temos