05:29 2020 Vasario 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.0842
 • RUB68.9116
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Linksmų Kalėdų! (175)
  33

  Prezidentė kartu su vaikais Prezidentūroje įžiebė pirmąją kalėdinę eglutę ir paskelbė akcijos "Knygų Kalėdos" pradžią

  VILNIUS, lapkričio 22 — Sputnik. Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė įžiebė pirmąją Lietuvoje Kalėdų eglę ir paskelbė skaitytojus ir knygos bičiulius telkiančios akcijos "Knygų Kalėdos" pradžią, rašoma Prezidentūros pranešime spaudai.

  "Visai Lietuvai pranešame, kad laukdami Kalėdų šventės jau galime džiaugtis "Knygų Kalėdomis". Jos visada aplenkia didžiąsias šventes — nes turime suspėti nuveikti daug gerų darbų, todėl dalinkimės knygomis ir skaitykime", — sakė prezidentė.

  Septintą kartą vykstančios "Knygų Kalėdos" šalies žmones šiais metais kviečia per šventinį sezoną aplankyti tą biblioteką, kurią vadiname savo biblioteka — arčiausiai esančia, mėgstamiausia, dažniausiai lankoma, o gal dar neatrasta — ir padovanoti jai gerų, naujų knygų.

  Ruošiantis šių metų akcijai pezidentė jau apsilankė Vilniaus miesto savivaldybės centrinės bibliotekos Antakalnio filiale, kuriam padovanojo savo knygų.

  Даля Грибаускайте зажгла первую рождественскую елку
  Prezidentė padovanojo vaikams po knygą "Knygų Kalėdų" akcijos pradžios proga

  Tradicija tapusiame renginyje Prezidento rūmų Baltojoje salėje pasirodymą vaikams ir akcijos bičiuliams dovanojo spektaklio "Laimė yra lapė" komanda. Ceremoniją vainikavo iš naujo per Kalėdas atgimstanti legendinė Tomo Augulio daina "Kalėdų naktį tylią", kurią atliko dainos autorius, Algirdas Kaušpėdas, Donatas Montvydas, Jurga Šeduikytė, Vidas Bareikis, Maksas Melmanas, Jurgita Jurkutė, Beata Nicholson, radistai Jonas Nainys ir Rolandas Mackevičius.

  "Knygų Kalėdos" tapo visuotiniu, knygų bičiulius visoje šalyje sutelkiančiu judėjimu, kuriame dalyvauja 1270 viešųjų ir 1500 mokyklų bibliotekų. Knygų dovanoja šalies gyventojai, bendruomenės, verslo ir visuomeninės organizacijos, leidėjai, rašytojai ir užsienio ambasados. Per visą akcijos laikotarpį bibliotekoms padovanota per 225 tūkstančių knygų.

  Даля Грибаускайте зажгла первую рождественскую елку
  Baltojoje salėje pasirodymą vaikams ir akcijos bičiuliams dovanojo spektaklio „Laimė yra lapė“ komanda

  Iki sausio 6 dienos šalies bibliotekos laukia knygų, kurių įsigyti galima "Knygų namų", "Pegaso", "Vagos", nepriklausomuose knygynuose, prekybos centruose ir knygų prekybos portaluose. Knygas galima palikti knygynuose arba nunešti į savo biblioteką.

  Temos:
  Linksmų Kalėdų! (175)

  Dar šia tema

  Fotofaktas: prezidentė su užsienio lietuvaičiais papuošė Kalėdų eglę
  Klaipėda pradėjo ruoštis Kalėdoms
  Kokia šiemet bus Kalėdų eglutė paaiškės jau po dviejų savaičių

  Svarbiausios temos