12:54 2020 Gruodžio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.2066
 • RUB91.3194
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  34

  Kitais metais Lietuvoje bus įkurtas CERN Verslo inkubatorius, kuriame įsikurs žinioms ir mokslui imlios įmonės

  VILNIUS, lapkričio 23 — Sputnik. Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė dekretą, kuriuo teikia Seimui ratifikuoti susitarimą dėl Lietuvos asocijuotosios narystės Europos branduolinių tyrimų organizacijoje (CERN), praneša spaudos tarnyba.

  "Tai ypatingas įvykis šalies mokslo gyvenime, nes Lietuvai įstojus į CERN — vieną didžiausių ir pažangiausių mokslo organizacijų — mūsų mokslui ir verslui atsivėrė daug naujų augimo galimybių", — sako prezidentė.

  Lietuvoje bus įkurtas CERN Verslo inkubatorius, kuriame įsikurs žinioms ir mokslui imlios įmonės. Jau ateinančių metų pradžioje Lietuvoje laukiama atvykstant CERN delegacijos. Tarp kitų panašių CERN Verslo inkubatorių, įkurtų kitose šalyse, šis bus jau dešimtasis.

  Lietuvos narystė CERN yra tiesiogiai susijusi su naryste Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijoje (OECD), kuri ypatingą dėmesį skiria inovacijoms.

  Lietuvos asocijuotosios narystės CERN sutartis buvo pasirašyta šių metų birželį. Tarp Baltijos šalių Lietuva pirmoji sulaukė narystės šioje organizacijoje.

  Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacija, bendrai vadinama CERN — didžiausia pasaulyje dalelių fizikos laboratorija, esanti į šiaurės vakarus nuo Ženevos, išdėstyta Šveicarijos ir Prancūzijos teritorijose. Laboratorijos pagrindinė funkcija yra parūpinti dalelių greitintuvus ir kitą įrangą dalelių fizikos moksliniams tyrimams.

   

  Dar šia tema

  "Google" plės skaitmeninių technologijų diegimą Lietuvoje
  Tegai:
  Europos branduolinių tyrimų organizacija (CERN), Seimas, Lietuva

  Svarbiausios temos