21:19 2018 Spalio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1530
 • RUB75.6506
  Nauji šventiniai pašto ženklai, skirti Kalėdoms, nuotrauka iš įvykio vietos

  Pirmąkart Lietuvoje pasirodys kvapieji pašto ženklai

  © Photo: Фото со страницы Почты Литвы на Facebook
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Linksmų Kalėdų! (102)
  4110

  Jau šį šeštadienį Lietuvos gyventojai ir svečiai galės siųsti savo artimiesiems kalėdinį sveikinimą su imbierinių sausainių kvapu – Lietuvos paštas išleidžia neįprastus pašto ženklus

  VILNIUS, lapkričio 23 — Sputnik. Šį šeštadienį, lapkričio 25 dieną, pasirodys išskirtiniai šventiniai pašto ženklai, skelbsiantys apie artėjančias Kalėdas ir Naujuosius metus, — jie kvepės imbieriniais sausainiais, praneša Lietuvos pašto spaudos tarnyba.

  Tradiciškai su išleidžiamais šventiniais pašto ženklais prasideda ir kalėdinių sveikinimų siuntimas.  

  "Kalėdiniu laikotarpiu atvirlaiškius, pašto korespondenciją ir dovanų siuntas puoš pirmąkart Lietuvos filatelijos istorijoje išleisti kvapieji pašto ženklai", — sako Lietuvos pašto Komunikacijos grupės vadovas Tomas Bašarovas.

  Bašarovas pažymi, kad kvapai padeda atgaivinti prisiminimus, pažadina jausmus bei nuotaikas, todėl daugelio namuose prieš Kalėdas pasklindantis keptų imbierinių sausainių aromatas šiemet tekeliaus ir paštu.

  Nauji šventiniai pašto ženklai, skirti Kalėdoms
  Nauji šventiniai pašto ženklai, skirti Kalėdoms

  Šventinius pašto ženklus, skirtus Kalėdoms ir Naujiesiems metams, sukūrė dailininkė ir vaikiškų knygelių iliustruotoja Aušra Kiudulaitė.

  Kvapieji pašto ženklai bus ir 0,39 euro nominalo, kuris skirtas siųsti Lietuvoje, ir į užsienį siųsti skirto 0,81 euro nominalo.

  Pašto ženkluose — atžingsniuojantis senelis Kalėda

  Šventiniuose pašto ženkluose pavaizduoti žmogus-kalnas ir mažo miestelio istorijos.  

  "Štai žmogaus-kalno motyvas atspindi žmogaus nugarą, kuri laiko visą pasaulį. Šiame pašto ženkle vaizduojamas senelis Kalėda, kuris neša žiemą, apsnigtus namus ir medžius. Taip ir ateina tos Kalėdos pas žmones — atsineša ne tik šventes, bet ir visą pasaulį. Kitame pašto ženkle yra pavaizduota mažo, apsnigto miestelio kasdienybė: spindinčios žvaigždės, jaukiai iš kamino į dangų kylantis dūmas, į šiltus savo namus po darbų grįžtantys žmonės",  — pasakojo pašto ženklus kūrusi dailininkė Kiudulaitė.

  Kartu su naujaisiais pašto ženklais, skirtais Kalėdoms ir Naujiesiems metais, bus išleistas ir pirmosios dienos vokas. Šį šeštadienį pašto korespondencija, apmokama naujaisiais pašto ženklais, Vilniaus centriniame pašte bus antspauduojama pirmosios dienos datos spaudu.

  Vokas, skirtas Kalėdoms
  Vokas, skirtas Kalėdoms

  Kvapas atsiranda iš aromatingojo rašalo

  Kvapieji Lietuvos pašto ženklai buvo atspausdinti kvepalų "tėvynėje" laikomoje Prancūzijoje.

  "Pašto ženklams aromatas suteikiamas naudojantis šiuolaikine fleksografijos technologija. Naudojamas specialus rašalas, kuriame esama suslėgtų kvepalų burbuliukų. Kai pašto ženklo paviršius švelniai patrinamas, burbuliukai ima skilti, ir juose esantis kvapas pasklinda", — apie kvapiųjų pašto ženklų gamybą pasakoja Bašarovas.

  Kvapieji pašto ženklai nėra dažnai leidžiami, o pirmasis toks neįprastas gaminys pasirodė dar 7-ojo dešimtmečio viduryje Butano Karalystėje, kur buvo išleista 6 pašto ženklų serija, vaizduojanti raudonas rožes. Kiekvienas šios serijos pašto ženklas dvelkė specifiniu rožių kvapu.

  Kinijoje 2007 metais buvo išleisti saldžiarūgšte kiauliena kvepiantys pašto ženklai, skirti paminėti Kiaulės metus.

  Prieš kelerius metus Brazilijoje buvo išleisti deginta mediena kvepiantys pašto ženklai, jais norėta akcentuoti miško gaisrų keliamą pavojų.

  Temos:
  Linksmų Kalėdų! (102)

  Dar šia tema

  "Lietuvos paštas": kiekvienas gali tapti naujo pašto ženklo autoriumi
  Prekyboje vėl atsirado lito nominalo pašto ženklai
  Tegai:
  kalėdiniai sveikinimai, pašto ženklai, Kalėdos, Lietuvos paštas, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos