10:11 2021 Balandžio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1970
 • RUB92.2336
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Lukiškių aikštės laisvės simbolis — "partizanų" bunkeris ar Vytis (10)
  163

  Pirmadienį Vyriausybės komisija paskelbė Lukiškių aikštės memorialo nugalėtoją, juo tapo Andriaus Labašausko memorialas "laisvės kovotojams" partizanų bunkerio motyvais

  VILNIUS, lapkričio 27 — Sputnik. Vilniaus Lukiškių aikštėje bus statomas "partizanų" bunkerius primenantis memorialas laisvės kovotojams, Facebook pasidalino sostinės meras Remigijus Šimašius.

  Pagal skulptoriaus ir dizainerio Andriaus Labašausko projektą siūloma įrengti aikštėje memorialinę sieną medžių motyvais.

  "Džiugu, kad dauguma vilniečių taip pat balsavo už Labašausko memorialo idėją. Padarysiu viską, kad ši idėja būtų privesta iki konkretaus projekto ir realizuota!",- tikina Šimašius.

  Skulptorius ir dizaineris Andrius Labašauskas siūlo į Lukiškių aikštę pažvelgti pirmiausia kaip į laisvą, atvirą miesto erdvę. Jo pasiūlymas — suformuoti kalvą, kuri susilietų su aikšte ir pratęstų aikštės pievas bei takus, papildydama ir paįvairindama kraštovaizdį. Pačioje aikštėje vykstantys gyvi procesai taptų memorialo dalimi, nes, pasak idėjos autoriaus, laisvos valstybės piliečiai būdami viešoje erdvėje kiekvieną akimirką kuria vis naują laisvės vaizdinį.

  Проект памятника на Лукишской площади
  Andriaus Labašausko Lukiškių aikštės memorialo projektas

  Labašauskas sumanė sukurti aikštėje kalvelę, kurį leistų aikštėje atsigulus ilsėtis taip, kad matytum Šv.Pilypo ir Jokūbo bažnyčią, o buvę KGB rūmai liktų už nugaros, praeityje. Kitoje kalvelės pusėje atsirastų siena su svarbiomis Lietuvos istorijos datomis ir žmonių, žuvusių dėl jos laisvės, vardais.

  Pats skulptorius Facebook padėkojo visiems už suteiktą garbę.

  Taigi, pietinis, į Gedimino prospektą orientuotas, kalvos šlaitas, būtų užbaigtas vertikaliu, griežtos formos, skulptūrinės plastikos memorialiniu reljefu. Likusi kalvos dalis susilietų su aikšte ir pratęstų aikštės pievas bei takus, papildydama ir paįvairindama kraštovaizdį.

  Kalvos šlaite formuojamą memorialinę sieną — skulptūrinį memorialo reljefą — menininkas ketina sukurti darydamas medžių kamienų ir medžio ruošinių atliejas.

  Kaip atspirties tašką autorius pasitelkia medinių "partizanų" bunkerių sienos pavyzdžius bei miško — lietuviams svarbaus ir strategiškai, ir sakraliai — elementus.

  Temos:
  Lukiškių aikštės laisvės simbolis — "partizanų" bunkeris ar Vytis (10)

  Dar šia tema

  Kaip iš paukščio skrydžio atrodo atnaujinta Lukiškių aikštė
  Fotofaktas: atnaujinta Lukiškių aikštė pagaliau atsivėrė vilniečiams
  Tegai:
  Lukiškių aikštė, Andrius Labašauskas, Vilnius

  Svarbiausios temos