10:48 2020 Sausio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1035
 • RUB68.1692
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  105

  Seimas numatoma leisti politiniams kaliniams ir tremtiniams įsigyti lengvatinį transporto bilietą su 80% nuolaida

  VILNIUS, lapkričio 29 — Sputnik. Seimas pritarė Transporto lengvatų įstatymo pataisoms, leidžiančioms suteikkti didesnę nuolaidą  politiniams kaliniams ir tremtiniams, praneša Seimo spaudos tarnyba.

  Rusijos miestasTomskas. Archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Евгений Епанчинцев

  Pataisomis siūloma nustatyti, kad nuo 1939-1990 metų okupacijų nukentėję asmenys — politiniai kaliniai ir tremtiniai, buvę getų, koncentracijos ar kitokio tipo prievartinių stovyklų kaliniai, sukakę 70 metų ir vyresni, turėtų teisę įsigyti vienkartinį arba terminuotą vardinį važiavimo tolimojo, vietinio (miesto ir priemiestinio) reguliaraus susisiekimo autobusais ir troleibusais, keleiviniais traukiniais, reguliaraus susisiekimo laivais ir keltais bilietą su 80% nuolaida.

  Kaip teigia Vyriausybė, papildomai iš valstybės biudžeto reikėtų apie 1,14 milijono eurų, teisę į šią kompensaciją turėtų apie 50  tūkstančių asmenų.

  Šiuo metu politiniai kaliniai ir tremtiniai, buvę getų, koncentracijos ar kitokio tipo prievartinių stovyklų kaliniai, naudojasi galimybe įsigyti lengvatinį transporto bilietą su 50% nuolaida.

  Po svarstymo projektui pritarta bendru sutarimu. Tam, kad naujos nuostatos būtų priimtos, Seimas turės balsuoti dar kartą.

  Dar šia tema

  Vilniaus savivaldybė žada nemokamą važiavimą į masinius renginius
  Tegai:
  politiniai kaliniai ir tremtiniai, nuolaida viešajam transportui, Seimas, Lietuva

  Svarbiausios temos