11:08 2020 Vasario 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  32

  Naminės degtinės gaminimo fabrikėlyje, įsikūrusiame apleistame negyvenamame pastate, Raseinių rajone, policijos pareigūnai aptiko 400 litrų "naminukės" ir dar šešias vienos tonos tūrio plastikines talpas su raugu

  VILNIUS, lapkričio 29 — Sputnik. Šiaulių apskrities policijos pareigūnai po kelis mėnesius trukusio informacijos rinkimo ir jos tikslinimo lapkričio 27 d. vakare Raseinių rajone, Grajauskų kaime, demaskavo naminės degtinės gaminimo fabrikėlį, kuris dirbo didžiuliu pajėgumu, praneša Policijos departamento spaudos tarnyba.  

  Apleistame negyvenamame pastate pareigūnai pataikė į patį gamybos įkarštį: iš didžiulio aparato į tonos dydžio talpą plona srovele čiurleno "naminukė", kurios kiekis jau buvo pasiekęs 400 litrų ribą, o eilėje laukė dar 6 vienos tonos tūrio plastikinės talpos su raugu. Matyt, pasirengimas Kalėdoms yra apėmęs ne tik didžiuosius prekybos centrus, bet ir kaimo gyventojus.

  Alkoholio gamybos procesą prižiūrėjo du Raseinių rajono gyventojai, kurie šalies įstatymus yra ignoravę ir anksčiau: 42 metų vyras prieš kelerius metus dėl analogiškos nusikalstamos veikos jau buvo įkliuvęs į pareigūnų rankas, o 29 metų jo bendrininkas yra teistas už vagystes bei kitus nusikaltimus. Sulaikytieji nurodė, kad yra tik samdyti šiam darbui atlikti, o tikrasis fabrikėlio savininkas esąs visai kitas žmogus, kurio asmenybę pareigūnams pavyko nustatyti.

  Abu "naminukės" virėjai buvo uždaryti į areštinę, jiems pareikšti įtarimai dėl neteisėto namų gamybos stiprių alkoholinių gėrimų gaminimo, turint tikslą juos platinti. Baudžiamasis kodeksas už tai numato baudą arba laisvės atėmimą iki penkerių metų.

  Tyrėjus nustebino ne tik didžiulės gamybos apimtys, bet ir radinys kitoje šio pastato dalyje — iš neužrakinto seifo jie ištraukė pistoletą, revolverį ir lygiavamzdį medžioklinį šautuvą. Kam jie priklauso, pareigūnai sieks nustatyti tyrimo metu.

  Dar šia tema

  Rietave policija kovoja su senais "naminukės" gamintojais
  Gaisras padėjo kriminalistams aptikti 19 tonų techninio spirito
  SAM: pagrindinės problemos — alkoholizmas ir savižudybės
  Tegai:
  nelegali naminės degtinės gamyba, naminukė, Lietuva

  Svarbiausios temos