04:44 2019 Rugsėjo 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1026
 • RUB70.7241
  Antakalnio kapinės, archyvinė nuotrauka

  Organizacija "Užmiršti kareiviai" nubausta už tarybinių karių perlaidojimą

  CC0 / wikipedia / Loraine / Antakalnis Cemetery, general view
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  158 0 0

  Lietuvos valdžia paskyrė baudą organizacijai "Pamiršti kariai" už TSRS karių perlaidojimą į bendrą kapą, anksčiau buvo planuojama iš viso nugriauti paminklą

  VILNIUS, lapkričio 30 — Sputnik. Lietuvos kultūros paveldo departamentas paskyrė 1,5 tūkstančio eurų baudą organizacijai "Užmiršti kareiviai" už Raudonosios Armijos karių perlaidojimą į bendrą kapą, praneša Rusijos televizijos kanalas "NTV".

  Šešių tarybinių karių palaikai buvo atrasti prieš ketverius metus ir perlaidoti Antakalnio kapinėse Vilniuje. Kariai žuvo 1944 metais, Lietuvos išvadavimo nuo nacių metu. Šiais metais palaidojimo vietoje buvo pastatytas paminklas, kuriame pavaizduota penkiakampė žvaigždė. Kultūros paveldo departamentas pareiškė, kad organizacijos "Užmiršti kareiviai" veiksmai nebuvo iki galo suderinti su Lietuvos valdžia.

  "Užmirštų kareivių" lyderis Viktoras Orlovas patvirtino, kad organizacijai buvo inkriminuojamas Lietuvos įstatymo "dėl užsienio karių laidojimo" pažeidimas.

  "Aš negaliu suvokti, kaip TSRS piliečiai, kurie kariavo Raudonojoje Armijoje ir išvadavo Lietuvą, tuo metu Tarybų Sąjungos narę, tapo užsienio kariais?" — NTV eteryje sakė Orlovas.

  Tačiau organizacijos vadovas pabrėžė, kad bauda — tai ne pats baisiausias dalykas, kuris galėjo įvykti. Nes iš pradžių Lietuvos valdžia ketino nugriauti paminklą, o jo vietoje pastatyti informacinę lentelę.

  Biržų valdžia nurodo kaip vertinti užrašus ant tarybinių paminklų >>

  Bet organizacijos atstovai vis tiek ruošiasi nuginčyti baudą ir mano, kad jie turi visus šansus laimėti ginčą. Įstatymas, reglamentuojantis perlaidojimo susitarimus, atsirado prieš metus, o "Užmiršti kareiviai" perlaidojo Raudonosios Armijos karius dar prieš ketverius metus. Tokiu būdu Lietuvos valdžia pati pažeidžia įstatymą, teigiama NTV reportaže.

  Dar šia tema

  Kaip Raudonoji Armija išvadavo Lenkiją
  Lenkijoje bus demontuojami paminklai tarybiniams kariams
  Rusijos ambasada pasmerkė "paaiškinamasias" lenteles prie tarybinių paminklų
  Lentelės prie tarybinių paminklų atsirado dėl uždraustos simbolikos
  Tegai:
  Raudonoji armija, sovietų kariai, bauda, Pamiršti kariai, Vilnius

  Svarbiausios temos