13:37 2020 Rugpjūčio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB87.1809
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (339)
  36

  Nuteistas ir iš tarnybos atleistas kontrabandininkų pusėn stojęs pagėgių rinktinės pasienietis

  VILNIUS, gruodžio 1 — Sputnik. Kontrabandininkų pusėn stojusį pasienietį demaskavo ir sulaikė jo kolegos, kriminalinės žvalgybos bei imuniteto padalinių pareigūnai, praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

  Nusikaltimą įvykdęs VSAT pareigūnas dirbo Pagėgių rinktinėje. Dabar jam teks sumokėti daugiau kaip 11 tūkstančių eurų baudą.

  Ketvirtadienį VSAT Pagėgių rinktinės vadas Rimantas Timinskis pasirašė įsakymą, kuriuo iš pareigų atleido 32 metų, nuo 2009-ųjų sienos apsaugoje tarnavusį Šilgalių užkardos jaunesnįjį specialistą A. Z. Toks sprendimas priimtas gavus Lietuvos apeliacinio teismo nuosprendį, kuriuo pasienietis pripažintas kaltu dėl bendrininkavimo gabenant kontrabandą.

  Į VSAT kriminalistų akiratį sieną su Rusija saugančios Šilgalių užkardos jaunesnysis specialistas pakliuvo dar 2015-aisiais. Tyrimo metu ėmė aiškėti, kad kontrabandininkų pusėn stojęs VSAT pareigūnas Šakių rajone sudarė sąlygas nusikaltėliams neteisėtai atgabenti cigarečių į Lietuvą per Šešupės upę. Ja eina siena su Rusija.

  Susitepusį pasienietį demaskavo ir sulaikė jo kolegos iš Pagėgių rinktinės Kriminalinės žvalgybos bei Imuniteto skyrių. Tąsyk į VSAT pareigūnų rankas taip pat pateko 22 dėžės "New Line" markės rūkalų.

  Iškart po sulaikymo Šilgalių užkardos pareigūnas buvo nušalintas nuo tarnybos. 2017 metų balandžio 20 dieną Kauno apygardos teismas jį išteisino.

  Pateikus skundą lapkričio 24 dieną Lietuvos apeliacinis teismas panaikino pirmosios instancijos teismo sprendimą ir kontrabandininkams talkinusį pasienietį pripažino kaltu įvykdžius jam inkriminuotas nusikalstamas veikas bei skyrė 11 147 eurų baudą.

  Temos:
  Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (339)

  Dar šia tema

  Latvis vežė 1,3 mln eurų vertės cigarečių kontrabandą kaip kramtomąją gumą
  Marijampolėje aptiktas kontrabandinių rūkalų sandėlis
  Kontrabandininkai plaustais gabeno cigaretes iš Baltarusijos į Lietuvą
  Tegai:
  Rusijos pasienis, pasienietis, kontrabanda, Rusija, Lietuva

  Svarbiausios temos