00:12 2020 Rugsėjo 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1645
 • RUB89.8713
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  22

  Bendra darbuotojo atlyginimo suma siekė apie 450 eurų, tačiau darbuotojams buvo mokomas ir neoficialus atlyginimas

  VILNIUS, gruodžio 1 — Sputnik. Skaičiuojama, kad tuometinis statybų bendrovės vadovas sumokėjo 60 tūkstančių eurų "vokeliuose", praneša Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos spaudos tarnyba.

  Ikiteisminio tyrimo metu išaiškinta, kad statybų bendrovė remontavo ir statė namus Klaipėdoje ir jos rajone, o Nidoje renovavo keletą gyvenamųjų namų. Statybos darbus atliko 44 darbuotojai, su kuriais sudarytose darbo sutartyse buvo nustatytas ir kas mėnesį jiems mokamas minimalus darbo užmokestis ir priedas už darbus lauke.

  Bendra darbuotojo atlyginimo suma siekė apie 450 eurų, o kita dalis darbo užmokesčio, priklausomai nuo atliktų darbų kiekio ir sudėtingumo, statybininkams buvo mokama neoficialiai.

  Tuometinis statybų bendrovės direktorius fiksuodavo kiekvieno darbuotojo atliktus darbus ir individualiai skaičiuodavo priklausantį neoficialų atlyginimą, kuris buvo mokamas kiekvienam ir galėjo siekti nuo 250 iki 400 eurų. Bendrovės direktorius neoficialius atlyginimus mokėjo grynaisiais pinigais, su darbuotojais atsiskaitydamas statybų aikštelėse.

  Paskaičiuota, kad per vienus metus buvo išvengta sumokėti daugiau kaip 52 tūkstančiai eurų mokesčių ir įmokų. Tyrimo metu statybos bendrovė atlygino valstybės biudžetui padarytą piniginę žalą.

  Klaipėdos miesto apylinkės teismas patvirtino prokurorės nutarimą nutraukti ikiteisminį tyrimą ir direktorių atleido nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą.

  Dar šia tema

  Lietuvoje bus didinami biudžetinių įstaigų darbuotojų atlyginimai
  Siūloma nuo gegužės medicinos darbuotojų atlyginimus didinti 20%
  Seime siūloma didinti medikų atlyginimus 400 eurų
  Pataisos pareigūnai nuo gruodžio gaus didesnius atlyginimus
  Tegai:
  nusikaltimas, atlyginimai, Lietuva

  Svarbiausios temos