07:42 2021 Sausio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB89.6369
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  276

  "Vaiko pinigai" nuo sausio nepriklausomai nuo tėvų pajamų bus mokami visiems vaikams iki 18 metų, o jei mokosi – iki 21-erių, ir sieks nuo 30 iki 58,5 eurų per mėnesį

  VILNIUS, gruodžio 5 — Sputnik. Seimas priėmė naujos redakcijos Išmokų vaikams įstatymą, kuriuo įteisino vaiko pinigų mokėjimą visiems vaikams — 30 eurų nuo gimimo iki 18 metų ir vyresniems, jei mokosi pagal bendrojo ugdymo programą, bet ne ilgiau kaip iki jiems sukaks 21 metai, kaip universalią išmoką, praneša Seimo spaudos tarnyba.

  Jei šeima daugiavaikė ar su mažesnėmis pajamomis (mažiau negu 183 eurai per mėnesį vienam asmeniui), ji gaus priedus ir per mėnesį išmoka sudarys 58,5 eurus už vaiką iki dvejų metų ir 45,2 eurus — už vyresnius vaikus.

  Taip pat įstatyme įtvirtinta ir išmoka besimokančio ar studijuojančio asmens vaiko priežiūrai. Auginančiam vaiką vienam iš vaiko tėvų ar vaiko globėjui mokslo ar studijų laikotarpiu ir 12 mėnesių po mokslo ar studijų baigimo, jeigu jis mokosi pagal formaliojo profesinio mokymo programą ar studijuoja aukštojoje mokykloje pagal dieninę ar nuolatinę studijų formą, iki jam sukaks 26 metai, arba jeigu jis studijuoja doktorantūroje ar rezidentūroje, iki jam sukaks 30 metų ir jeigu pagal Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymą jis neturi teisės gauti vaiko priežiūros išmokos, skiriama 6 bazinių socialinių išmokų dydžio išmoka per mėnesį. Ši išmoka mokama kol vaikui sukaks vieni metai.

  Šiuo metu išmokos už vaikus mokamos tik mažai uždirbantiems arba daugiavaikiams tėvams. Išmoka nuo vaiko gimimo iki dvejų metų yra 28,5 eurai, o nuo dvejų iki 18 metų — 15,2 eurų per mėnesį.

  Priimtos pataisos įsigalioja 2018 metais sausio 1 dieną.

  Dar šia tema

  Kaunas įveda naują maisto tiekimo modelį vaikų darželiams
  Tegai:
  "vaiko pinigai", pinigai, Seimas

  Svarbiausios temos