08:26 2020 Vasario 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.0790
 • RUB68.8060
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  83

  Seniausiai Vilniaus mieste laukiantiems socialinio būsto asmenims ir šeimoms pasiūlyti 79 butai naujame daugiabutyje

  VILNIUS, gruodžio 5 — Sputnik. Šiandien duris atvėrė naujas sostinės savivaldybės socialinis daugiabutis, kuriame apsigyvens daugiau nei 180 socialinio būsto eilėje laukusių vilniečių, praneša spaudos tarnyba.

  Naujojoje Vilnioje (Linksmosios g. 139) atidarytame daugiabutyje — 79 butai, kuriuose apsigyvens 58 socialinio būsto eilėje laukiančios šeimos (137 asmenys) ir 21 šeima (44 asmenys) sugrįžusių reabilituotų politinių kalinių ir tremtinių.

  Nuo 34 iki 84 kvadratinių metrų ploto būstai yra pasiūlyti seniausiai Vilniaus mieste laukiantiems socialinio būsto asmenims ir šeimoms.

  B energetinės klasės daugiabutyje 10 būstų yra pritaikyta neįgaliųjų poreikiams, t. y. įrengti platesni įvažiavimai, yra sandėliukai ir kiti neįgaliesiems gyvenimą lengvinantys buities elementai.

  Prie daugiabučio pastatyta aptverta vaikų žaidimų aikštelė su smėlio dėže, sūpuoklėmis ir suoliukais.

  Šiuo metu sostinės savivaldybė nepasiturintiems ir socialiai remtiniems vilniečiams yra suteikusi 1 306 socialinius butus. Asmenų ir šeimų, laukiančių socialinio būsto Vilniaus mieste, sąraše šiuo metu yra 1837, iš kurių 286 šeimos (daugiau kaip 700 asmenų) naudojasi alternatyvia paramos būstui išsinuomoti forma — būsto nuomos ar išperkamosios būsto nuomos mokesčio dalies kompensacija, kuri vienam asmeniui Vilniaus mieste sudaro 78 eurus.

  Dar šia tema

  Vilniaus savivaldybė iš gyventojų perka vieno ir dviejų kambarių butus
  Pirmą kartą sostinė perka net 38 socialinius butus
  Tegai:
  daugiabutis, Vilnius

  Svarbiausios temos