12:49 2018 Kovo 21
Vilnius-3°C
Tiesioginis eteris
  Rasų kapinės, archyvinė nuotrauka

  Siūloma sukilimo dalyvių palaikus perlaidoti istorinėse Rasų kapinėse

  © Фото: Fundacja Dziedzictwa Kulturowego
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  4 0 0

  Vilniaus mėras ragina greičiau apsispręsti, kurias vietas parinkti sukilimo dalyviams perlaidoti, nes 2018 metais Rasų kapinėse vyks restauravimo darbai

  VILNIUS, gruodžio 6 — Sputnik. Vilniaus meras Remigijus Šimašius kreipėsi į Seimo Kultūros komitetą, Vyriausybę ir kitas atsakingas institucijas, siūlydamas Gedimino kalne rastus 1863-1864 metų sukilimo dalyvių palaikus perlaidoti istorinėse Rasų kapinėse, praneša savivaldybės spaudos tarnyba.

  "Įvertinome galimas palaidojimo vietas ir manome, kad tinkamiausia vieta yra istorinės Rasų kapinės. Šios kapinės yra išskirtinis kultūros ir istorinės atminties paveldas. Be to, jose jau yra palaidoti sukilimo dalyviai A. Oskierka, M. Jamontas, J. Giedraitis ir kiti", — rašoma mero kreipimesi.

  Anot mėro, 2018 metais Rasų kapinėse vyks didelės apimties kompleksinius kapinių restauravimo darbai, todėl dabar pats metas apsispręsti, kurias vietas parinkti sukilimo dalyvių perlaidojimui.

  Savivaldybė parinko keletą konkrečių vietų Rasų kapinėse, tinkančių palaidoti 1863-1864 metų sukilimo dalyvių palaikus. Vietos dera garbingai progai, nes yra prie centrinio tako, lengvai pasiekiamos lankytojų ir tinkamos organizuoti pagerbimo ceremonijoms: prie Centrinės koplyčios (12 kvartale) buvusių kolumbariumų vietose, arba Centrinėje koplyčioje, kuri bus restauruota.

  Rasų kapinės yra vienos iš seniausių ir istoriškai svarbiausių objektų sostinėje traukiančios ir užsienio turistus. 1801 metais įsteigtos Rasos iki šių dienų išsaugojo laikmečio dvasią ir aplinkos savitumą, yra gausiai lankomos bei tarnauja edukacijos tikslams, čia vyksta pagerbimo ceremonijos.

  Rasose palaidoti įvairių tautybių mokslo, visuomenės, kultūros veikėjai: Vilniaus universiteto profesoriai, valstybininkai, visuomenininkai, rašytojai, muzikai, aktoriai, dailininkai ir sukilimų dalyviai.

  Tegai:
  sukilimo dalyvių palaikus, Rasų kapinės, Vilnius
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos