05:21 2019 Liepos 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1216
 • RUB70.6478
  Kelias žiemą, archyvinė nuotrauka

  Šimašius prisiėmė atsakomybę už prastą kelininkų darbą

  CC0 / pixabay
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  26 0 0

  Trečiadienio rytą ne tik Vilniuje, bet ir visoje Lietuvoje žmonės pajuto gamtos užgaidas, tačiau vilniečiai piktinasi dėl prasto kelininikų darbo

  VILNIUS, gruodžio 6 — Sputnik. Vilniaus meras Remigijus Šimašius atsiprašė vilniečių dėl nepatogumų, kuriuos sukėlė gamta, tačiau kuriems miestas nebuvo pasiruošęs. Meras pripažino prastą kelininkų darbą, nes jie nesugebėjo operatyviai prisitaikyti prie besikeičiančių orų.

  "Iš tiesų, miesto tarnybos nepakankamai operatyviai reagavo į besikeičiančius orus, nors visi barstytuvai nuo ankstyvo ryto išvažiavo į gatves, o viešojo transporto vėlavimai susidarė jau visiems stovint kamščiuose", — parašė Facebook Šimašius.

  Be to, meras pažadėjo išnagrinėti išmoktas pamokas ir stengtis ateityje tokių situacijų išvengti ir padėkojo policininkams, kurie operatyviai reagavo į visus iškvietimus dėl avarijų.

  Trečiadienio rytą dėl susidariusio plikledžio įvyko daug avarijų, sutriko autobusų ir troleibusų eismas, susidarė didelės spūstis.

  Savivaldybės miesto tvarkymo įmonė "Grinda" teigia, kad gatvės nebuvo barstomos dėl to, kad naktį lijo, o plikledis staiga susidarė apie 6 valandą ryto, kuomet pasikeitė vėjas ir kelio paviršių aptraukė ledas. Prioritetas buvo teikiamas pagrindinėms miesto gatvėms, kuriuo važiuoja visuomeninis transportas. Sudėtingiausios eismo sąlygos buvo ant tiltų ir viadukų.

  Saugaus eismo ekspertai teigia, kad tokiomis oro sąlygomis miestui reikėjo skelbti ekstremalią situaciją,  o žmones  perspėti apie plikledį.

  LRT su nuoroda į Vilniaus apskrities VPK Komunikacijos poskyrį teigia, kad truputį daugiau nei per 4 valandas, nuo ankstaus ryto iki 10:30, sostinėje buvo užfiksuoti iš viso 92 pranešimai apie eismo įvykius. Iš jų bent 7-iuose nukentėjo žmonės — avarijos įformintos kaip įskaitinės. Dar 85 avarijos užregistruotos kaip techninės.

  Kokios sudėtingos buvo šio trečiadienio eismo sąlygos, iškalbingai parodo statistikos palyginimas su vakarykšte diena.

  Antradienio rytą per tas pačias 4-4,5 valandos, nuo 6:00 iki 10:30, buvo užregistruota vos 20 avarijų. Vadinasi, aritmetiškai gruodžio 5 dienos rytą avaringumo rodiklis buvo 4,6 karto mažesnis.

  Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, dieną vakariniuose ir pietiniuose rajonuose numatoma šlapdriba, lietus. Aukščiausia oro temperatūra nuo 0 iki 5 laipsnių šilumos.

  Pavojingi meteorologiniai reiškiniai
  © Sputnik /
  Pavojingi meteorologiniai reiškiniai
  Tegai:
  slidūs kelio ruožai, avarijos keliuose, eismo įvykiai, Remigijus Šimašius, Vilnius

  Svarbiausios temos