03:35 2018 Vasario 26
Vilnius-19°C
Tiesioginis eteris
  Scania Citywide autobusas, nuotrauka iš įvykio vietos

  Vilniaus gyventojai kviečiami išbandyti naująjį "Scania Citywide" autobusą

  © Photo: "Susiekimo paslaugos"
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  30 0 0

  Iki Kalėdų sostinės gatvėmis važinės suslėgtomis gamtinėmis dujomis varomas autobusas, kad miesto keleiviai galėtų susipažinti su nauja transporto priemone

  VILNIUS, gruodžio 6 — Sputnik. Vilniuje tęsiami naujų autobusų bandymai ir į gatves išleistas pažangios valdymo sistemos autobusas "Scania Citywide", varomas suslėgtomis gamtinėmis dujomis (CNG), praneša "Susiekimo paslaugų" spaudos tarnyba.

  Gruodžio mėnesį, iki pat Kalėdų, bendrovė "Vilniaus viešasis transportas" bandys šią transporto priemonę ir vertins jos efektyvumą realiomis sąlygomis. Autobusas sostinės gatvėmis važiuos skirtingais maršrutais, taip sudarydamas sąlygas daugiau keleivių susipažinti su naująja transporto priemone.

  Autobusuose naudojamų "Euro 6" standarto "Scania" variklių minimalūs taršos parametrai yra gerokai mažesni už minimalius "Euro 6" varikliams keliamus reikalavimus, o variklių galingumas toks pat kaip ir dyzelinių. Pagal unikalią "Scania" modulinę sistemą dujiniams varikliams naudojami dyzelinių variklių komponentai, o tai žymiai supaprastina jų aptarnavimo ir remonto darbus. 

  Šiais metais "Vilniaus viešasis transportas" ir miesto gyventojai jau turėjo galimybę išbandyti elektra varomą autobusą "Solaris Urbino 12 Electric" ir hibridinį "Volvo 7900 Hybrid Electric" autobusą. Kaip ir ankstesnieji, "Scania Citywide" autobusas beveik mėnesį važiuos Vilniaus gatvėmis, o "Vilniaus viešasis transportas" rinks statistiką, lygins ir vertins eksploatacijos parametrus. 

  "Vilniaus viešasis transportas" autobusų parką šiuo metu sudaro 318 autobusų, iš kurių 58 naudoja CNG dujas.

  Dar šia tema

  Visą birželį Vilniuje važinės hibridinis "Volvo" autobusas
  Tegai:
  autobusas, Scania Citywide, Vilnius
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos