16:26 2018 Rugpjūčio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1403
 • RUB77.4814
  Dovana, archyvinė nuotrauka

  Norint vaikams padovanoti gyvūną augintinį reikia tam pasiruošti

  © Фото: picjumbo.com
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Linksmų Kalėdų! (102)
  20 0 0

  Šuniukai ar kačiukai gali tapti puikiais žaidimų draugais ir šeimos nariais, tačiau reikia prisiminti, kad gyvūnai augintiniai niekada neturi būti įsigyjami kaip žaislai vaikams ar laikina kalėdinė namų puošmena

  VILNIUS, gruodžio 7 — Sputnik. Jei Kalėdoms planuojate vaikams padovanoti šuniuką ar kačiuką, gerai pagalvokite, apsvarstykite, pasitarkite. Pakalbėkite apie pareigas šeimoje ir vaikų elgesį su gyvūnais, ragina Valstybinė maisto ir veterenarijos tarnyba.

  Jei apsisprendėte, turite tam pasiruošti. Naujoje vietoje gyvūnai dažniausiai nesijaučia saugūs, juos gali gąsdinti šventinis šurmulys, nauji kvapai, nepažįstami daiktai, svetimi žmonės, pasikeitęs pašaras, fejerverkai ir kitas. Apimtas panikos gyvūnas gali bėgti, slėptis, gindamasis kąsti, drėksti, ar įsilinksminęs per naktį "išpakuoti" po egle sudėtas dovanėles.

  Vaikų reikėtų paklausti, ar pasirengę ne tik Kalėdų rytą, bet ir ilgiau valyti balutes? Apsvarstykite, ar jūsų namuose pakanka erdvės, ar turėsite laiko, noro ir lėšų rūpintis gyvūnu dar 15 ar daugiau metų? Ar šeimoje nėra alergiškų žmonių? Tai viena dažniausiai pasitaikančių priežasčių, dėl kurių gyvūnai patenka į prieglaudą.

  Neskubėkite būtinai iki švenčių parsivežti augintinį į namus, galite iš anksto rezervuoti šunelį ar katiną veislyne, o pasiimti po švenčių — taip apsaugosite gyvūną nuo streso. Be to, turėsite laiko pasidomėti teisiniais gyvūno įsigijimo klausimais. Jei veisėjas atsakingas, jis neskubės parduoti augintinių ir palauks keletą savaičių.

  Prieššventinis laikotarpis kaip tik yra metas geriems darbams, todėl apsilankykite prieglaudoje ir apsvarstykite galimybę išsirinkti beglobį gyvūną.

  Vertėtų prisiminti, kad gyvūnai augintiniai niekada neturi būti įsigyjami kaip žaislai vaikams ar laikina kalėdinė namų puošmena, — jie gali tapti puikiais žaidimų draugais ir šeimos nariais.

  Temos:
  Linksmų Kalėdų! (102)

  Dar šia tema

  Tikru augintinio šeimininku galima tapti tik jį įregistravus
  Kalėdų ir Naujųjų Metų šurmulys gali sukelti stresą augintiniams
  Vilniaus viešuoju transportu gyvūnus galima vežti nemokamai
  Tegai:
  augintiniai, dovana, gyvūnai, Kalėdos
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos