23:36 2018 Kovo 24
Vilnius+ 1°C
Tiesioginis eteris
  Turistai, archyvinė nuotrauka

  Vilniuje nuo kitų metų bus taikoma turistų rinkliava

  © Sputnik/ Alexander Lipovets
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  38 0 0

  Skaičiuojama, kad įvedus šią rinkliavą sostinės biudžetas per metus turėtų pasipildyti apie 2 milijonus eurų kasmet, o surinktos lėšos būtų skiriamos miesto tarptautiniam konkurencingumui didinti bei turizmo infrastruktūrai gerinti

  VILNIUS, gruodžio 8 — Sputnik. Vilniaus miesto Taryba balsų dauguma patvirtino vadinamosios turisto rinkliavos įvedimą, siūlomas rinkliavos dydis asmeniui už suteiktą vieną nakvynę — vienas euras. rašoma pranešime spaudai.

  Vieno euro dydžio rinkliava bus įvesta nuo 2018 metų liepos 1 dienos. Pirmaisiais metais nuo rinkliavos bus atleistos turistų grupės, užsakančios ne mažiau kaip 10 kambarių, lengvatos taip pat bus taikomos ligoniams, vaikams iki 18 metų ir vyresnio amžiaus moksleiviams, neįgaliesiems ir tiems, kas ketina apsistoti Vilniuje mėnesį ir ilgiau.

  Vilnius, archyviė nuotrauka
  © Sputnik/ Александр Липовец

  Planuojama, kad iš turistų rinkliavos surinktos lėšos bus panaudotos turizmo infrastruktūros plėtrai Vilniuje ir turistų pritraukimui į miestą.  Rinkliavos panaudojimo kryptis: miesto žinomumo didinimo, tarptautinio miesto pasiekiamumo gerinimo (pvz. skrydžių vystymo programa), konferencijų turizmo skatinimo ir turistinio Vilniaus patrauklumo didinimo.

  Remiantis turistų skaičiaus Vilniuje augimo dinamika 2013-2016 m. ir Vilniuje praleistų naktų augimo tendencijomis, planuojama, kad 2019 metais galima tikėtis 1,27 mln. turistų ir 2,28 mln. praleistų naktų. Tikėtina, kad įvedant vieno euro per naktį turistų rinkliavą, 2019 metais bus surinkta apie 2,28 mln. Eurų.

  Tokia praktika jau yra taikoma daugelyje Europos ir penkiuose Lietuvos miestuose. Turisto rinkliava renkama Amsterdame, Berlyne, Romoje bei daugelyje kitų miestų 17-oje Europos valstybių. Kai kuriuose miestuose šis mokestis siekia iki septynių eurų. Lietuvoje šiuo metu rinkliava už nakvynę viešbučiuose renkama penkiuose Lietuvos miestuose: Druskininkuose (vienas euras), Palangoje (vienas euras), Birštone vienas euras), Trakuose (vienas euras) ir Kaune (0,5 euro; nuo 2019 metų — vienas euras). Analogišką rinkliavą šiuo metu svarsto ir Talinas.

  Dar šia tema

  Įvardytos pavojingiausios turistams šalys 2018 metais
  Atskleistas patraukliausias 2017-ųjų miestas turistams
  Tegai:
  turisto rinkliava, Vilnius
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos