15:49 2021 Balandžio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1904
 • RUB91.9588
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  23

  Kasmet, artėjant Kalėdoms, įvairiose vietose visoje Lietuvoje maltiečiai dalina sriubą ir renka aukas senoliams

  VILNIUS, gruodžio 8 — Sputnik. Jau ketvirtą kartą Vyriausybės rūmuose vyko renginys "Maltiečių sriuba", kuris sukvietė visus, norinčius prieš žiemos šventes pasidalinti gerumu ir paaukoti pinigų vienišiems skurstantiems seneliams, praneša spaudos tarnyba.

  Prie maltiečių akcijos prisidėjo ir Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis. Premjeras pabrėžė, kad vyresnio amžiaus žmonių Lietuvoje vis daugėja, nuolat auga ir šimtamečių skaičius.

  "Norėtųsi, kad tokio tipo akcijų nereikėtų organizuoti. Kad kiekvienas žmogus Lietuvoje galėtų oriai gyventi. Ir čia mes kalbame apie mūsų pažeidžiamiausią visuomenės segmentą — senolius. Tikiuosi, kad kitais metais jiems gyvenimas bus bent šiek tiek lengvesnis", — kalbėjo premjeras. 

  Akcija "Maltiečių sriuba" vyksta jau dvyliktus metus. Kasmet, artėjant Kalėdoms, įvairiose vietose visoje Lietuvoje maltiečiai dalina sriubą ir renka aukas senoliams. 2016 metais "Maltiečių sriubos" metu buvo surinkta daugiau kaip 250 000 tūkstančių eurų. Vyriausybės darbuotojai suaukojo daugiau kaip 570 eurų. Už visas akcijos metu paaukotas lėšas suteikta pagalba 2600 žmonių. 

  Dažniausiai maltiečių seneliams teikiama parama — šiltas į namus atvežamas maistas. Už akcijos aukas visus metus finansuojamas ir kitas didelis maltiečių projektas seneliams — socialinė priežiūra jų pačių namuose. 

  Visi, norintys paaukoti, dar gali prisidėti prie akcijos. "Maltiečių sriuba" vyksta lapkričio-gruodžio mėnesiais. Akcija organizuojama 40 Lietuvos vietovių. Iki gruodžio 31 dienos aukoti galima ir trumpaisiais numeriais: 1417 — 2 eurai, 1418 — 3 eurai.

  Tegai:
  Maltiečių sriuba, Vyriausybė

  Svarbiausios temos