16:10 2020 Sausio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1115
 • RUB68.7300
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Švietimas Lietuvoje (151)
  122

  Akademinės bendruomenės nariai Seimo posėdžio, kuriame bus priimtas sprendimas dėl dėstytojų atlyginimų, išvakarėse rengia protesto akciją, reikalaudami užtikrinti adekvatų aukštojo mokslo finansavimą

   VILNIUS, gruodžio 11 — Sputnik. Akademinės bendruomenės nariai gruodžio 11 dieną rengia protesto akciją, kuria reikalauja algas didinti ne mažiau kaip dvigubai, taip pat užtikrinti adekvatų aukštojo mokslo finansavimą.

  "Gruodžio 11 dieną 10:00 Vilniaus universiteto Filosofijos ir Istorijos fakultetų langai bus padabinti gedulo kaspinais, gros laidotuvių muzika. Taip Seimo nariams siekiame perduoti žinią — nesiėmus veiksmų, aukštąjį mokslą teks laidoti", — rašo akcijos organizatoriai savo Facebook paskyroje. 

  Gedulo akcija yra priminimas kitą dieną posėdžiausiantiems Seimo nariams, kad jie turi paskutinį šansą atsižvelgti į padėtį aukštajame moksle ir priimti valstybės biudžeto pataisas, užtikrinančias adekvatesnį šios srities finansavimą.

  Pedagoginis uneversitetas Vilniuje, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Александра Липовец

  Seimas antradienį tvirtins biudžetą ir turės apsispręsti ir dėl dėstytojų atlyginimų.

  Į judėjimą "Paskutinis prioritetas" susibūrę dėstytojai ir mokslo darbuotojai kitąmet reikalauja atlyginimus padidinti bent dukart, taip pat  nuosekliai kelti juos ir toliau, kad darbo užmokestis Lietuvoje priartėtų prie kaimyninių šalių.

  Šiuo metu Lietuvos dėstytojų bei mokslininkų vidutinė alga — 500-600 eurų. Tai yra perpus mažiau nei Estijoje ir beveik mažiausiai Europoje.

  Dėstytojai taip pat reikalauja tinkamai finansuoti ne tik studijas, bet ir mokslinius tyrimus, mažinti besidubliuojančių programų skaičių bei imtis kitų ryžtingų veiksmų švietimo reformai užbaigti.

  Temos:
  Švietimas Lietuvoje (151)

  Dar šia tema

  VDU pirmasis pakėlė dėstytojų ir mokslininkų atlyginimus
  Tegai:
  aukštojo mokslo finansavimas, protesto akcija, dėstytojai, "Lietuvos aukštojo mokslo laidotuvės", Seimas, Lietuva, Vilnius

  Svarbiausios temos