15:04 2020 Vasario 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Linksmų Kalėdų! (175)
  51

  Šiemet daugiau nei 100 Lietuvos vietų miškininkai gyventojams nemokamai dalins daugiau nei 200 tūkstančių šakų, tokių būdu nuo kirvio apsaugos šimtus miškuose augančių eglučių

  VILNIUS, 11 gruodžio — Sputnik. Lietuvoje vyks akcija "Parsinešk Kalėdas į savo namus", kurios metu miškininkai gyventojams nemokamai dalins eglių šakas namams papuošti prieš šventes, praneša Aplinkos ministerijos spaudos tarnyba.

  Akcija vyks gruodžio 20 dieną 13:00 visoje šalyje — miestų ir miestelių pagrindinėse aikštėse, didesnėse susibūrimo vietose. Visos vietos, kur bus dovanojamos šakos, nurodytos čia.

  Didžiųjų miestų gyventojams eglišakiai bus dalijami jau įprastose vietose. Vilniečiams — Katedros bei Rotušės aikštėse ir prie "Hyper Rimi" prekybos centro Žirmūnuose (Žirmūnų g. 64), kauniečiams — Rotušės aikštėje ir prie Šilainių seniūnijos (Baltų pr. 53), klaipėdiškiams — Teatro aikštėje, šiauliečiams — centrinėje miesto aikštėje prie Šiaulių valstybinės kolegijos (Aušros al. 60), panevėžiečiams — Laisvės aikštėje.

  Miškininkai tikisi, kad per akciją dovanotos šakos papuoš daugelį namų, sukurs šventinę nuotaiką ir padės nuo kirvio apsaugoti šimtus miškuose augančių eglučių. Eglišakiai atkeliaus iš paruoštų miško kirtimų valksmų ir nė viena eglutė nebus nukirsta. Augančiomis žaliaskarėmis miškininkai ragina grožėtis gamtoje. Juk iki metro aukščio eglutė užauga tik per šešerius-septynerius metus.

  Bauda už neteisėtą eglučių kirtimą

  Artėjant Šv. Kalėdoms ir prasidėjus prekybai eglutėmis, į miško žaliaskares krypsta ir piktavalių akys. Ketinantiems savavališkai jas kirsti aplinkosaugininkai primena, kad už tai gresia administracinė atsakomybė.

  Savavališkas medžių ir krūmų kirtimas, naikinimas arba žalojimas valstybei nuosavybės teise priklausančioje miško žemėje, kai iškertama, sunaikinama ar sužalojama ne daugiau kaip 10 kietmetrių medžių ir krūmų, užtraukia baudą nuo 60 iki 300 eurų.

  Už laukinės augalijos išteklių naudojimą pažeidžiant nustatytą tvarką gali būti skiriama nuo 10 iki 30 eurų bauda, o juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims — nuo 30 iki 60 eurų. Prekyba laukiniais augalais ar jų dalimis pažeidžiant nustatytą tvarką užtraukia nuo 10 iki 30 eurų baudą, o juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims — nuo 70 iki 140 eurų.

  Temos:
  Linksmų Kalėdų! (175)

  Dar šia tema

  "Atrodo kaip mūsų gyvenimas": internete išjuokta Kalėdų eglutė Kijevo centre
  Belaukiant Kalėdų – nemokami kino vakarai Vilniuje
  Praeitų metų Kalėdų dvasia sostinės Gedimino prospekte
  Tegai:
  Kalėdos, Lietuva

  Svarbiausios temos