05:13 2019 Gruodžio 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1094
 • RUB70.7441
  Šokiai klube, archyvinė nuotrauka

  Vergija Vilniuje: merginos patyrė seksualinį bei kitokį išnaudojimą

  CC BY-ND 2.0 / Marcos Minutti / Dance Night Club
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  37

  Keliuose sostinės klubuose šokėjos buvo išnaudojamos į vergiją panašiomis sąlygomis, oficialiai nukentėjusiomis šiuo metu pripažintos keturios jaunos moterys, tačiau aukų gali būti ženkliai daugiau

  VILNIUS, gruodžio 12 — Sputnik. Vilniuje sulaikyti du asmenys,  įtariami kitų asmenų išnaudojimu priverstiniam darbui, praneša Generalinė prokuratūra.

  Teisėsaugos pareigūnų surinkti duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad vienos akcinės bendrovės direktorius bei akcininkas, veikdamas bendrininkų grupėje kartu su sutuoktine bei dukra, iš savanaudiškų paskatų siekiant pasipelnyti, sukūrė jaunų moterų seksualinio bei kitokio išnaudojimo schemą.

  Įtariamieji talpino viliojančius darbo skelbimus apie itin gerai apmokamą, bet ne intymų, saugų darbą, su galimybe nemokamai išmokti užsienio kalbų bei dalyvauti profesionaliuose šokių apmokymuose.

  Tokie skelbimai dažniausiai sudomindavo jaunas, sunkioje finansinėje padėtyje esančias, neturinčias išsilavinimo, darbo patirties bei įsidarbinimo perspektyvų merginas, kurioms, pasinaudojant jų pažeidžiamumu bei momentine apgaule, buvo įteigiama pasirašyti neva autorines sutartis bei piniginius vekselius kelių tūkstančių eurų sumai, kaip numatoma bauda už merginos pasirašytos sutarties nutraukimą.

  Merginos taip pat apgaule būdavo įkalbamos pasirašyti dar kelioliką vekselių už jų šokių pamokas bendrai daugiau nei dviejų tūkstančių eurų sumai. Pasirašydamos šiuos dokumentus merginos negaudavo paaiškinimo apie tikrąjį jų turinį bei galimus padarinius, negaudavo ir pasirašytų dokumentų kopijų. Tokiu būdu įtariamieji įgydavo galimybę faktiškai kontroliuoti aukas ir išnaudoti jas priverstiniam darbui.

  Pasirašiusios dokumentus merginos, kaip įtariama, buvo verčiamos dirbti sostinės klubuose įtariamųjų nustatytomis alinančiomis sąlygomis ir paklusti reikalavimams teikti įvairias paslaugas: gerti su klubų klientais brangius alkoholinius gėrimus, tenkinti klientų seksualinę aistrą privačiuose kambariuose klubo patalpose.

  Įgiję faktinę kontrolę prieš nukentėjusias merginas, įtariamieji nuolat baugino bei terorizavo jas pasirašytais dokumentais, grasindami, jog nepaklusimo atveju pradės pinigų išieškojimo pagal vekselius procedūras.

  Tyrimo metu taip pat buvo gauti duomenys, kurie leidžia įtarti, kad įtariamasis, veikdamas bendrai su sutuoktine, dar vieną asmenį įbaugino paklusti jų valiai ir pasirašyti notaro patvirtintą dokumentą dėl neva grynais pinigais pasiskolintų iš įtariamųjų 20 tūkstančių eurų.

  Šiuo metu šiame tyrime įtarimai yra pareikšti keturiems asmenis, tačiau prokurorų teigimu, tikėtina, kad įtariamųjų bus daugiau, oficialiai nukentėjusiais yra pripažinti keturi asmenys, tačiau turimi duomenys leidžia manyti, kad šios nusikalstamos veikos aukų yra ženkliai daugiau.

  Dar šia tema

  VRM turi naują kovos su prekyba žmonėmis veiksmų planą
  Tegai:
  vergija, seksualinis smurtas, klubas, Lietuva, Vilnius

  Svarbiausios temos