03:45 2021 Sausio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2114
 • RUB91.7258
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  394

  Kretingos gatvės Palangoje rekonstrukcijos, kuri tęsis pusmetį, metu bus įrengtos keturios eismo juostos, centrinė skiriamoji juosta, taip pat — apsauginiai barjerai, pėsčiųjų ir dviračių takai, sutvarkytos autobusų stotelės ir nuovažos į sklypus

  VILNIUS, gruodžio 13 — Sputnik. Lietuvos automobilių kelių direkcija ir ūkio subjektų grupė pasirašė rangos darbų sutartį dėl Kretingos gatvės Palangoje rekonstrukcijos, praneša Palangos savivaldybės spaudos tarnyba.

  Dideli pokyčiai vyks šios gatvės ruožuose nuo įvažiavimo į miestą iki sankryžos su Klaipėdos plentu ir Klaipėdos plento atkarpos nuo Virbališkės tako iki sankryžos su Vasario 16-osios ir Vėžių gatvėmis.

  Rekonstrukcijos metu Kretingos gatvėje bus įrengtos keturios eismo juostos, centrinė skiriamoji juosta, taip pat — apsauginiai barjerai, pėsčiųjų ir dviračių takai, sutvarkytos autobusų stotelės ir nuovažos į sklypus.

  Siekiant nukreipti transportą iš gyvenamųjų namų kairėje Kretingos gatvės pusėje, bus įrengta vienšlaitė 5,5 metro pločio jungiamoji gatvė.

  Eismo dalyvių saugumą pagerins Kretingos gatvėje planuojamos įrengti trys žiedinės sankryžos: su Vasaros ir Sodų gatvėmis — turbožiedinės, su Klaipėdos plento gatve — maža žiedinė.

  Klaipėdos plento atkarpoje bus įrengti apsauginiais barjerais nuo važiuojamosios dalies atskirti ir moderniai apšviesti pėsčiųjų ir dviračių takai, šalia pėsčiųjų takų numatytos poilsio aikštelės.

  Projekto vertė — per septynis milijonus eurų, rekonstrukcija turi būti atlikta per šešis mėnesius.

  "Tai ­yra palangiškių ilgai lauktas projektas, kadangi ne vienerius metus aktyviojo kurortinio sezono metu vairuotojai, įvažiuojantys į Palangą, patirdavo nepatogumų — čia susidarydavo automobilių spūstys", — sakė Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus.

  Pasak Vaitkaus, Palangos savivaldybė parengė reikiamą techninę dokumentaciją, Lietuvos automobilių kelių direkcija pasirašė sutartį su rangovais, todėl neilgai trukus bus pradėti Kretingos gatvės atkarpos rekonstrukcijos darbai.

  Kurorto vadovas pabrėžė, jog įgyvendinus minėtą projektą, patogumą pajus ne tik automobiliais į Palangą atvykstantys vairuotojai, bet ir rytinėje miesto dalyje gyvenantys palangiškiai. Pėsčiųjų saugumą padidins bei didesnį patogumą vairuotojams suteiks žiedinės sankryžos, pėsčiųjų ir dviračių takai, apsauginiai barjerai, skiriantys važiuojamąją kelio dalį nuo pėsčiųjų tako, modernus apšvietimas.

  Dar šia tema

  Palangoje atsiras viešbutis "Marriott"
  Palangos bažnyčia kviečia į bokšto apžvalgos aikštelę
  Tegai:
  gatvių rekonstrukcija, Palanga, Lietuva

  Svarbiausios temos