13:54 2021 Balandžio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.2051
 • RUB92.2786
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  59

  Specialiųjų tyrimų tarnyba atlieka ikiteisiminį tyrimą dėl galimai suklastoto didesnės nei pusantro milijono eurų vertės radioaktyviai užterštų varinių vamzdelių pardavimo aukciono

  VILNIUS, gruodžio 14 — Sputnik. Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl piktnaudžiavimo bei kitų nusikaltimų, praneša Generalinės prokuratūros spaudos tarnyba.

  Įtariama, kad valstybės įmonė "Ignalinos atominė elektrinė", organizuodama turto pardavimo aukcioną, laimėtoją galimai buvo numačiusi iš anksto.

  Direktorius Darius Janulevičius ir buvęs IAE generalinis direktorius, taip pat buvęs IAE Komercijos skyriaus vadovas bei dar trys fiziniai asmenys įtariami tuo, kad veikdami kartu neteisėtai suorganizavo ir įvykdė didesnės nei pusantro milijono eurų vertės radioaktyviai užterštų varinių vamzdelių pardavimo aukcioną, kurį laimėjo iš anksto jų galimai parinkta įmonė. Įtariamiesiems paskirtos kardomosios priemonės — rašytiniai pasižadėjimai neišvykti.

  Šį ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

  Lietuvos Respublikos baudžiamajame kodekse numatyta, kad už neteisėtą disponavimą radioaktyviosiomis medžiagomis gali būti baudžiama laisvės atėmimu iki ketverių metų, už piktnaudžiavimą — laisvės atėmimu iki 6 metų.

  Dar šia tema

  Atnaujintas Ignalinos AE išvedimo iš ekspluatacijos planas
  Lukašenko kviečia Ignalinos atomininkus dirbti Astravo AE
  Premjeras prašo ES pinigų užbaigti Ignalinos AE uždarymą
  Tegai:
  neteisėta veikla, radioaktyvios medžiagos, Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), Ignalinos atominė elektrinė (IAE)

  Svarbiausios temos