03:11 2020 Spalio 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1704
 • RUB93.0481
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  245

  Aplinkos ministerija atleido iš pareigų Kauno miškų urėdą, nes jis netinkamai informavo savo darbuotojus apie būsimą urėdijų reformą

  VILNIUS, gruodžio 18 — Sputnik. Kauno miškų urėdas Saulius Lazauskas šiandien atšauktas iš pareigų kaip netekęs pasitikėjimo, nes savo veiksmais sukūrė teisinį netikrumą, praneša Aplinkos ministerijos spaudos tarnyba.

  Miniserijos duomenimis, Lazausko vadovaujamos miškų urėdijos darbuotojai buvo netinkamai informuoti apie būsimą valstybinių miškų ūkio valdymo pertvarką.

  "Toks Kauno miškų urėdo elgesys yra netoleruotinas ir vertintinas kaip tiesioginių vadovo pareigų neatlikimas. Už tai gali grėsti baudžiamoji atsakomybė", — sako aplinkos viceministras Martynas Norbutas.

  Viceministras teigia, kad Kauno miškų urėdijoje buvo apsunkintas įmonės reorganizavimo procesas, netinkamai vykdytos vadovo pareigos.

  Aplinkos ministerija pabrėžia, kad visi reorganizuojamų miškų urėdijų darbuotojai, išskyrus vadovus (urėdus), išsaugos savo darbo vietas, nebent jie nesutiks toliau dirbti būsimoje įmonėje. Miškininkams darbo sutartyse bus išsaugotas nepertraukiamasis darbo stažas bei kitos garantijos ir lengvatos, numatytos Darbo kodekse.

  Nuo 2018 metų sausio 1 dienos visos 42 VĮ miškų urėdijos bus konsoliduotos į vieną valstybės įmonę Valstybinių miškų urėdija. Perėjimas prie galutinės vienos valstybės įmonės struktūros su 26-iais regioniniais padaliniais, tikimasi, įvyks iki kitų metų pabaigos.

  Po pertvarkos Valstybinių miškų urėdija bus atsakinga už kompleksinę miškų ūkio veiklą valstybiniuose miškuose, miško kelių priežiūrą ir taisymą, bendrą valstybinę miško priešgaisrinės apsaugos sistemą. Ši valstybės įmonė diegs pažangias miškų įveisimo, atkūrimo, apsaugos, tvarkymo ir miško išteklių naudojimo technologijas. Miškininkai galės atlikti daugiau gamtotvarkinių darbų ir taip dar labiau puoselės mišką.

  Dar šia tema

  Kas vyksta su miškininkyste Lietuvoje?
  Aplinkos ministerija: miškų ūkiui nereikia 156 buhalterių
  Tegai:
  reforma, miškų urėdija, Saulius Lazauskas, Lietuva

  Svarbiausios temos