14:09 2019 Lapkričio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1091
 • RUB70.6406
  Laikrodis, archyvinė nuotrauka

  Lietuva nori atsisakyti laiko keitimo žiemą ir vasarą

  © Sputnik/ Alexander Lipovets
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  12601

  Beveik 80% Lietuvos gyventojų pasisako prieš laiko sukiojimą, todėl šalies Vyriausybė konsultuosis su Europos Komisija, ar laiko sukiojimas vis dar aktualus ir būtinas

  VILNIUS, gruodžio 21 — Sputnik. Trečiadienį Vyriausybė pavedė Susisiekimo, Užsienio reikalų ministerijoms ir Europos teisės departamentui prie Teisingumo ministerijos pradėti konsultacijas su Europos Komisija, ES institucijomis, ES valstybėmis narėmis, kad būtų peržiūrėtos nuostatos dėl laiko keitimo žiemą ir vasarą, praneša Vyriausybės spaudos tarnyba.

  Bus prašoma įvertinti, ar toks laiko sukiojimas yra vis dar aktualus ir būtinas.

  "Priėmėme šį sprendimą, atsižvelgdami į Lietuvos gyventojų nuomonę, kuria nepritariama laiko keitimui, taip pat į tyrimų rezultatus dėl laiko keitimo poveikio žmonių sveikatai. Ketiname inicijuoti diskusiją Europos Sąjungoje dėl šios direktyvos nuostatų tikslingumo", — teigia Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis.

  Vyriausybė taip pat pavedė minėtoms įstaigoms konsultuotis dėl Lietuvos iškelto klausimo — 2001 metų sausio 19 dieną Europos Parlamento ir Tarybos priimtos direktyvos taikymo. Siekiama, kad ES institucijos ne tik peržiūrėtų laiko keitimą reglamentuojančias nuostatas, bet ir išaiškintų prievolę jas taikyti.

  Šių metų balandžio 1-9 dienomis "Vilmorus" atliktos reprezentatyvios Lietuvos gyventojų apklausos duomenimis, beveik 80% pasisako prieš laiko sukiojimą. Pažymėtina, kad ES valstybėse taip pat kalbama dėl laiko keitimo atsisakymo.

  Lietuvoje vasaros laikas pradėtas taikyti 1981-1989 metais. Jis buvo panaikintas 2000 metais, tačiau nuo 2003-iųjų sausio 1 dienos vėl buvo įvestas antrosios laiko juostos laikas, taikant vasaros laiką.

  Dar šia tema

  Lietuvoje įvestas žiemos laikas
  Tegai:
  laiko sukiojimas, vasaros laikas, žiemos laikas, Europos Komisija (EK), Vyriausybė, Lietuva

  Svarbiausios temos