22:42 2020 Liepos 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  43

  Didžioji dalis šiais metais tarnybą pradėjusių šauktinių pageidavo atlikti karinę tarnybą savo noru; kitų metų šaukimo sąrašas bus sudaromas sausio 4 dieną

  VILNIUS, gruodžio 21 — Sputnik. Šių metų šaukimas į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą baigtas, praneša Krašto apsaugos ministerijos spaudos tarnyba.

  Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnyba informuoja, jog šiais metais tarnybą įvairiuose Lietuvos kariuomenės daliniuose pradėjo 3 507 karo prievolininkai, iš jų — 127 merginos.

  Didžiąją dalį tarnybą pradėjusių šauktinių — 1 907 — sudaro jaunuoliai, kurie pageidavo savo noru atlikti karinę tarnybą, 1547 — patekę į šaukiamųjų sąrašus ir pareiškę norą pirmumo teise atlikti tarnybą, dar 53 karo prievolininkai pašaukti privalomai. Šiemet prašymų savo noru atlikti karinę tarnybą buvo gauta 2914, o į šaukiamųjų sąrašus patekusių karo prievolininkų ir parašiusių prašymus atlikti nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą pirmumo teise buvo net 2864.

  Šiemet šaukimas į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą vyko pagal naują tvarką, ta pati tvarka išliks ir kitąmet — šaukimo nurodymai karo prievolininkams paštu nebus siunčiami — informaciją, kada ir kaip atlikti procedūras karo prievolininkai ras karo prievolininkų sąraše internete https://sauktiniai.kam.lt  arba www.karys.lt.

  Naujasis šaukiamųjų sąrašas bus sudaromas 2018 metų sausio 4 dieną. Kaip paprastai, siekiant užtikrinti proceso skaidrumą ir objektyvumą, sąrašo sudarymą stebės visuomenės atstovai.

  Kitais metais ketinamų pašaukti karo prievolininkų skaičius didės 300 šauktinių ir bus siekiama pašaukti 3 800 karo prievolininkų. Pirmųjų šauktinių tarnybos pradžia planuojama kovo viduryje Lietuvos kariuomenės Mokymo ir doktrinų valdybos generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centre Nemenčinėje.

  Karo prievolės ir komplektavimo tarnyba visus norinčius atlikti privalomąją pradinę karo tarnybą savo noru kviečia jau dabar ir ragina nelaukti, kol bus sudaromas naujas šaukiamųjų sąrašas. Jaunuoliai kviečiami atvykti į Regioninius karo prievolės ir komplektavimo skyrius ir parašyti prašymus atlikti tarnybą 2018 metais. Tokiu atveju jie galės pasirinkti norimą tarnybos vietą, tarnybos pradžios datą ir gauti 30% didesnes kaupiamąsias išmokas., tai yra tarnybos metu galės sukaupti daugiau nei tris tūkstančius eurų.

  Dar šia tema

  Niūri kariuomenės šventė: kas temdo Lietuvos ginkluotųjų pajėgų gyvenimą
  Rukloje 2019 metais atsiras naujos kareivinės už 5,5 mln eurų
  Moteriška krūtine apginti Lietuvą
  Tegai:
  šauktiniai, šaukimas į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą, Lietuva

  Svarbiausios temos