23:42 2019 Rugpjūčio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1076
 • RUB73.3855
  Grybauskaitė padovanojo Popiežiui nano-prakartėlę, nuotrauka iš įvykio vietos

  Prezidentė padovanojo Popiežiui Katedros aikštės nano-prakartėlę

  © Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija/Robertas Dačkus
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Linksmų Kalėdų! (126)
  107 0 0

  Dešimt tūkstančių kartų mažesnę Vilniaus Katedros aikštės prakartėlę sukūrė lietuvių mokslininkai ir studentai, kūdikio Jėzaus figūrėlė yra mažesnė už žmogaus ląstelę

  VILNIUS, gruodžio 22 — Sputnik. Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė perdavė Popiežiui Pranciškui lietuvių mokslininkų ir studentų sukurtą unikalią kalėdinę dovaną — mažiausią pasaulyje prakartėlę, praneša Prezidentūros kanceliarija.

  Dešimt tūkstančių kartų sumažinta ir tik mikroskopu matoma Vilniaus Katedros aikštės prakartėlės kopija jau užregistruota Gineso pasaulio rekordų knygoje. Prakartėlė yra tokia maža, kad kūdikį Jėzų vaizduojanti figūra yra mažesnė ir už žmogaus ląstelę.

  Нано копия вертепа на Кафедральной площади в Вильнюсе
  Kūdikį Jėzų vaizduojanti figūra yra mažesnė ir už žmogaus ląstelę

  "Prakartėlę kūrusių mokslininkų tikslas — garsinti Lietuvą kaip modernią, talentingų kūrėjų šalį. Pasitelkę savo gebėjimus, pažangiausias technologijas galime pritaikyti ne tik medicinoje, IT, urbanistikoje ar dizaine, bet ir kurdami žmones džiuginančius atradimus. Lietuva yra lazerių industrijos lyderė — eksportuojame lazerius daugiau kaip į 70 pasaulio šalių", — pabrėžiama pranešime.

  Kaip buvo kūriama nano-prakartėlė

  Mokslininkai iš pradžių nuskenavo Vilniaus Katedros aikštės prakartėlės figūras, tuomet atspausdino lazeriniu nanospausdintuvu ir įkėlė į specialią talpą, kad objektą būtų galima pamatyti mikroskopu.

  Prakartėlę sukūrė Vilniaus Gedimino technikos universiteto kūrybiškumo ir inovacijų centras "Linkmenų fabrikas" drauge su bendrovės "Femtika" mokslininkais ir įmone "3D idėja". Kuriant prakartėlę bendradarbiauta su Vilniaus arkivyskupijos kurija, "GoVilnius", "Investuok Lietuvoje".

  Temos:
  Linksmų Kalėdų! (126)

  Dar šia tema

  Popiežius ragina pakeisti maldą "Tėve mūsų"
  Švęsti Lietuvos šimtmetį atvyks popiežius Pranciškus
  Bendras Lietuvos ir Vatikano pašto ženklas pristatytas Popiežiui Pranciškui
  Tegai:
  prakartėlė, dovana, Kalėdos, Popiežius Pranciškus, Dalia Grybauskaitė

  Svarbiausios temos