11:52 2020 Lapkričio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1901
 • RUB90.3507
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  54

  Vilniaus apygardos administracinis teismas nusprendė, kad buvęs Lietuvos kariuomenės vadas pulkininkas Audronis Navickas buvo nepagrįstai atleistas dėl jo sprendimo taisyti sraigtasparnius Rusijoje

  VILNIUS, gruodžio 22 — Sputnik. Vilniaus apygardos administracinis teismas iš dalies patenkino buvusio Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų vado pulkininko Audronio Navicko skundą Krašto apsaugos ministerijai ir panaikino krašto apsaugos ministro įsakymą dėl jo nušalinimo nuo pareigų.

  Audronius Navickas kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą, prašydamas panaikinti laikinai einančio Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministro pareigas Juozo Oleko įsakymą dėl jo nušalinimo nuo pareigų tarnybinio tyrimo laikotarpiu, grąžinti jį į Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų vado pareigas, priteisti nesumokėtą vidutinį tarnybos dienos atlyginimą už kiekvieną priverstinio nebuvimo tarnyboje dieną nuo nušalinimo nuo pareigų dienos iki teismo sprendimo įsiteisėjimo dienos.

  Teismas iš dalies patenkino Navicko skundą ir nustatė, kad  Krašto apsaugos ministerijos įsakymas dėl Navicko nušalino nuo pareigų neturėjo teisinio bei faktinio pagrindo, todėl panaikino šį įsakymą kaip neteisėtą.

  Nors teisėjų kolegija pripažįsta, kad įsakymas, kuriuo Navickas buvo nušalintas nuo pareigų, buvo priimtas neteisėtai, tačiau šio įsakymo pagrindu kilusios teisinės pasekmės (nušalinimas nuo pareigų, tarnybinio atlyginimo nemokėjimas) buvo pašalintos krašto apsaugos ministrui įsakymu jį grąžinus į Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų vado pareigas bei išmokėjus priklausantį tarnybinį atlyginimą.

  Be to, pareiškėją grąžinus į jo eitas pareigas, tarnybiniai santykiai buvo modifikuoti — krašto apsaugos ministro jis buvo perkeltas į Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų štabo laikinąjį profesinės karo tarnybos personalo rezervą ir nutrūko: krašto apsaugos ministro įsakymu Navicko profesinės karo tarnybos sutartis buvo nutraukta.

  Teismas daro išvadą, kad esant tokioms aplinkybėms, nėra teisinio pagrindo grąžinti pareiškėją į Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų vado pareigas.

  Teismo pranešime teigiama, kad Karoblio inicijuotas tyrimas negali būti lyginamas su oficialiu pažeidimo patikrinimu. Šio patikrinimo tikslas buvo ne konkretaus pažeidimo tyrimas, o aplinkybių susijusių su dviejų sraigtasparnių "Mi-8T" pertvarkymu nustatymas. Taigi auditas neatitiko Lietuvos ginkluotųjų pajėgų statuto.

  Teismo sprendimu Navickui iš atsakovo Krašto apsaugos ministerijos priteistos išlaidos advokato pagalbai apmokėti.

  Sraigtasparnių remontas

  Anksčiau Lietuvoje KOP vadas pulkininkas Audronis Navickas buvo nušalintas nuo pareigų dėl jo sprendimo Lietuvos kariuomenės sraigtasparnius remontuoti Rusijoje.

  Laikinoji patikrinimo komisija konstatavo, kad "priimant sprendimą remontuoti Lietuvos kariuomenės sraigtasparnius Mi-8 Rusijoje, Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų vadas pulkininkas Navickas, galimai, pažeidė kariuomenės drausmės statutą, nes neužtikrino, kad būtų įgyvendinta Gynybos resursų tarybos posėdyje išsakyta politinė nuostata neremontuoti karinių sraigtasparnių Rusijoje.

  Dar šia tema

  Kai pavojinga remontuoti sraigtasparnius
  Tegai:
  teismas, Audronis Navickas, Rusija

  Svarbiausios temos