06:02 2019 Lapkričio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1059
 • RUB70.7748
  Alkotesteris, archyvinė nuotrauka

  Keli paprasti patarimtai kaip saugiai sutikti Kalėdas ir Naujuosius metus

  © Photo: Policijos departamentas
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Linksmų Kalėdų! (128)
  52 0 0

  Kurdami šventinę nuotaiką, nesugadinkite jos neatsakingu ir neatidžiu elgesiu ktiek keliuose, tiek buityje

  VILNIUS, gruodžio 24 — Sputnik. Šv. Kalėdų ir Naujųjų metų švenčių metu Lietuvos policijos pareigūnų pajėgos bus sustiprintos vietose, kuriose lankosi daug žmonių ar vyksta intensyvus eismas, tokiose vietose, kur jų pagalbos prireikia dažniausiai, praneša Policijos departamentas.

  Gruodžio 23 — sausio 1 dienomis šalies policijos pareigūnai aktyviai prižiūrės viešąją tvarką, vykdys sustiprintas žmonių ir eismo saugumą užtikrinančias prevencines ir kontrolės priemones. Jie taip pat siūlo kelis patarimus, kurie užtikrins piliečių saugumą:  

  • Nevartokite alkoholio. Šventiniu laikotarpiu policijos pareigūnai netoleruos alkoholinių gėrimų vartojimo ir girtų asmenų pasirodymo viešosiose vietose — aktyviai tikrins vairuotojų blaivumą, drausmins pėsčiuosius ir teiks visokeriopą pagalbą eismo dalyviams. Pabrėžiame, kad alkoholio vartojimas negali būti derinamas su dalyvavimu eisme.
   Kalėdinė mugė, archyvinė nuotrauka
   © Sputnik / Алексей Витвицкий
  • Kelyje elkitės atsakingai. Nepalankios oro sąlygos įtakoja tai, kad kelio danga dažnai būna slidi arba apsnigta, todėl svarbu ne tik laikytis leistino, bet pasirinkti saugų važiavimo greitį. Pareigūnai pataria atsakingai įvertinti savo įgūdžius, nepasiduoti skubėti verčiantiems prieššventiniams rūpesčiams. Vairuokite atsakingai, venkite rizikingai manevruoti.
  • Pasirūpinkite saugumu. Vairuodami nepamirškite užsisegti saugos diržo, įsitikinkite, kad visi keleiviai važiuoja užsisegę. Vaikus vežkite tik tam skirtose specialiose saugos sėdynėse, kelionės metu įsitikinkite, kad vaikas saugiai užsegtas. Mopedų ir motociklų vairuotojus, jų keleivius prašome užsisegti saugos šalmus.
  • Būk matomas. Šventiniu laikotarpiu pėsčiųjų dalyvavimas eisme suaktyvėja ir viena iš dažnų eismo įvykių priežasčių — užvažiavimai ant tamsoje nematomų pėsčiųjų. Sutemoje, blogo matomumo sąlygomis, vairuotojai per vėlai pastebi pėsčiąjį, kuris nesilaiko reikalavimų segėti atšvaitus, naudoti šviesą atspindinčius elementus, neštis šviečiantį žibintą, tad policijos pareigūnai prašo atidžiai ir dėmesingai eiti per kelią, prieš įžengiant į pėsčiųjų perėjas įsitikinti, kad važiuojantys automobiliai sustojo.
  • Atsarda gėdos nedaro. Šventinėms dienoms policija ragina išvykstančius iš namų gyventojus atidžiau pasirūpinti savo būsto saugumu. Išvykdami, įsitikinkite, kad užrakinote duris, uždarėte langus, įjungėte apsaugos signalizaciją. Bendraukite su kaimynais, paprašykite, kad prižiūrėtų jūsų būstą, juk saugumą užtikrina ne tik techninės priemonės, bet ir žmonių bendruomeniškumas, tarpusavio pagalba prižiūrint bendrą gyvenamąją aplinką.
  • Fejerverkai ir petardos — tik legaliai ir atsakingai. Atkreipiame dėmesį, kad fejerverkus, petardas ir kitus pirotechnikos gaminius saugiai sprogdinti galite tik legaliai įsigytus. Atidžiai laikykitės instrukcijoje nurodyto saugaus atstumo, įvertinkite vėjo stiprumą bei kryptį — kad nenukentėtumėte ne tik patys, bet ir kiti šalia esantys žmonės, automobiliai, kitas turtas.
  Temos:
  Linksmų Kalėdų! (128)

  Dar šia tema

  Kalėdų išvakarėse Grybauskaitė suteikė malonę šešiems asmenims
  Specialistai pataria, kaip Kalėdų nepasitikti spūstyje
  Kalėdų seneliai ir Snieguolės varžysis kalėdiniame bėgime
  Gera dovana Kalėdoms – nemokamos eglių šakos
  Tegai:
  šventės, saugumas, Naujieji metai, Kalėdos, Lietuva

  Svarbiausios temos