10:32 2020 Liepos 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  38

  Lietuvoje baiminasi jūros užteršimo naftos produktais dėl šalia Klaipėdos ant seklumos įstrigusio krovininio laivo

  VILNIUS, gruodžio 26 — Sputnik. Ekspertų komisija mano, kad Baltijos jūra gali būti užteršta naftos produktais dėl Klaipėdos uoste ant seklumos įstrigusio krovininio laivo, praneša Lietuvos kariuomenės spaudos tarnyba.

  Kalėdų rytą laivo vertinimo komisija atliko ant seklumos prie Melnragės paplūdimio užplaukusio "Ocean Crown" išorinio korpuso apžiūrą.

  Apžiūros metu buvo fiksuota korpuso deformacija.

  "Dėl blogėjančių oro sąlygų didėja tikimybė, kad laivo korpusas toliau deformuosis, ko pasekoje gali įvykti laive esančių naftos produktų išsiliejimas į aplinką", — rašoma pranešime. 

  Siekiant atlikti tolimesnį laivo būklės vertinimą komisijai buvo būtina patekti į laivo vidų, bet dėl nepalankių oro sąlygų, negalėjo išsilaipinti ant laivo iš katerio. Todėl buvo kreiptasi į Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centrą (JGKC) prašant pasitelkti Karinių oro pajėgų sraigtasparnį trijų vertintojų grupės transportavimui į laivą. Gavus kariuomenės vado leidimą, užduoties vykdymui buvo skirtas paieškos ir gelbėjimo poste Nemirsetoje budintis KOP sraigtasparnis AS-365.

  JGKC informavo, kad KOP sraigtasparnis be vertintojų transportavimo iki "Ocean Crown" papildomai iš laivo nukėlė ir į Klaipėdą transportavo sveikatos problemų turintį laivo įgulos narį.

  Graikijos kompanijos krovinis laivas "Ocean Crown", plaukiojantis su Kipro vėliava, ant seklumos užplaukė ties Melnragės paplūdimiu gruodžio 24-osios naktį dėl štormo.

  Dėl pagrindinio variklio sugedimo 190 metrų laivas tapo nevaldomas, jį išnešė ant seklumos. Laive yra 20 žmonių įgula.

  Specialistai svarsto galimybę nukelti laivą iš seklumos. Jis stovi už 200 metrų nuo kranto. Neatmetama, kad reikės pakviesti galingesnių vilkikų, nei yra Klaipėdos uoste.

  Dar šia tema

  Jachta su penkiais užsieniečiais užplaukė ant seklumos Klaipėdoje
  Tegai:
  aplinkos užteršimas, užplaukti ant seklumos, Klaipėdos jūrų uostas, Klaipėda, Lietuva

  Svarbiausios temos