18:27 2020 Vasario 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.0835
 • RUB68.7554
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  42

  Pasirodo, santuoka ne tik padeda žmonėms išvengti ligų senatvėje, bet ir padeda jiems gauti daugiau malonumo nuo gyvenimo

  VILNIUS, gruodžio 26 — Sputnik. Mokslininkai iš Vankuverio ekonomikos mokyklos įrodė, kad susituokę žmonės yra labiau patenkinti gyvenimu nei vieniši, tyrimo rezultatai buvo paskelbti Journal of Happiness Studies.

  Kanados mokslininkai Šonas Groveris ir Džonas Helivelis ištyrė dvi duomenų bazes, kuriose yra informacijos apie moralinę ir psichologinę Didžiosios Britanijos piliečių būklę. British Household Panel Survey bazėje nurodyti duomenis apie 30 tūkstančių britų šeimyninę padėtį ir jų asmeninio statuso įvertinimą. JK APS duomenų bazė suteikia maždaug tą pačią informaciją apie 350 tūkstančių piliečių.

  Ekspertai išanalizavo visus duomenis ir padarė išvadą, kad susituokę žmonės yra labiau patenkinti gyvenimu nei tie, kurie gyvena neusituokę. Be to, sutuoktiniai, kurie laiko partnerį artimu draugu, pasirodė  esą dukart laimingesni. Nepaisant to, kad šis poveikis su laiku mažėja, netgi po 20 ar daugiau gyvenimo kartu metų susituokę žmonės gauna daugiau malonumo iš  gyvenimo.

  Anksčiau buvo paskelbti tyrimai, kurie įrodė, kad vienišumo rezultatu gali tapti senatvės demencijos ir širdies ligų vystymasis.

  Dar šia tema

  Mokslininkai nustatė ryšį tarp tautos mentaliteto ir alkoholizmo
  Mokslininkai išsiaiškino, ką patiria žmonės po mirties
  Mokslininkai išaiškino, kuo žalingas miegas lėktuve
  Mokslininkai: žmonijai gresia išnykimas dėl vyrų
  Balta ar juoda: mokslininkai nustatė, kokia duona sveikesnė
  Tegai:
  santuoka, laimė, Kanada

  Svarbiausios temos