22:30 2021 Kovo 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.2048
 • RUB88.8857
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  77

  Organizacija su atviru laišku kreipėsi į visuomenę ir valdžią, prašydama paaiškinti, kokį statusą turi tarybiniai kariai šalyje

  VILNIUS, gruodžio 27 — Sputnik. Organizacija "Užmiršti kareiviai" prašo Užsienio reikalų ministerijos ir Kultūros ministerijos paaiškinti tarybinių karių statusą Lietuvoje. Laiškas išplatintas tinklalapyje Obzor.lt.

  Anksčiau Kultūros paveldo departamentas paskyrė organizacijos vadovui Viktorui Orlovui 1448 eurų baudą už tarybinių karių palaikų perlaidojimą į bendrą kapą Antakalnio kapinėse.

  Orlovas teigia, kad jis kaltinamas pažeidęs "užsienio karių palaidojimo" įstatymą.

  Kultūros ministerijos nutarimas nustato, jog tarybiniai kariai ir memorialiniai kompleksai yra svarbūs tik užsienio valstybei, tai yra, Rusijai, o ne Lietuvai ir jos piliečiams, teigiama organizacijos atstovų laiške.

  "Galų gale tai ne tik kariai, jie yra vieningos valstybės piliečiai, kurie atliko savo karines pareigas pagal TSRS Konstituciją", — rašoma laiške.

  2013 metais organizacija gavo iš Vilniaus savivaldybės leidimą perlaidoti šešių tarybinių karių palaikus. Vėliau organizacija gavo nutarimą, jog jos veiksmai nebuvo iki galo suderinti su valdžia.

  Šių metų spalį Antakalnio kapinių teritorija buvo įtraukta į Kultūros paveldo registrą. Todėl vėliau organizacija „Užmiršti kareiviai" gavo baudą.

  Orlovas įsitikinęs, kad penkiakampė žvaigždė ant tarybinių karių memorialų negali būti vertinama kaip uždraustos Lietuvoje tarybinės simbolikos demonstravimas. Be to, organizacijos vadovas teigė, kad ketina paskųsti baudą, tačiau šiuo metu privalo ją sumokėti.

  Dar šia tema

  Valdžia nagrinėjo situaciją su tarybinių karių palaikų perlaidojimu
  Sovietinės simbolikos bus ieškoma Lietuvos prekybos centruose
  Tegai:
  tarybiniai kariai, sovietinė simbolika, Užmiršti kareiviai, Viktoras Orlovas, Lietuva

  Svarbiausios temos