18:20 2020 Rugpjūčio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1783
 • RUB85.6858
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  70

  Aplinkos ministerijos skaičiavimais, į Nemuną nuo 2013 metų pateko apie 129 tonų įvairių teršalų

  VILNIUS, gruodžio 27 — Sputnik. Bendrovės "Kauno vandenys" padaryta žala aplinkai, kai nelegaliai į Nemuną buvo leidžiamos neišvalytos nuotekos, preliminariai įvertinta keturiais milijonais eurų, skelbia Aplinkos ministerija.

  "Reikalausime, kad ši bendrovė atlygintų Nemunui padarytą milžinišką žalą", — sako aplinkos ministras Kęstutis Navickas.

  Aplinkos ministerijos duomenimis, neišvalytos nuotekos nelegaliu išleistuvu į upę buvo leidžiamos nuo 2013-ųjų iki ministerijos inicijuoto patikrinimo šių metų kovo 21 dienos. Per tą laiką į Nemuną pateko dešimtys tonų teršalų — net 84 tonos azoto, 30 tonų BDS7 (bendrasis deguonies suvartojimas) ir beveik 15 tonų fosforo. Žala aplinkai apskaičiuota pagal nelegaliai išleistų teršalų bendrąjį kiekį.

  Отходы в водах Немана
  Užterštas Nemunas

  Aplinkosaugininkai inicijavo patikrinimą, kai kilo įtarimų, kad UAB "Kauno vandenys" ne visas nuotekas išvalo iki reikiamų normų ir kad visos valyklos technologiniame procese susidarančios (nešvariausios) nuotekos patenka tiesiai į Nemuną.

  Pasak ministro Kęstučio Navicko, tai buvo ne koks nors atskiras atvejis, atsitiktinis pažeidimas, o suplanuota, techniškai suprojektuota ir galimai ilgą laiką veikusi nevalytų nuotekų išleidimo sistema. Todėl kreiptasi į Kauno apygardos prokuratūrą, kad būtų pradėtas ikiteisminis tyrimas.

  Įtarimai pasitvirtino jau pirminio patikrinimo metu. Buvo nustatyta, kad techninėje dokumentacijoje nepažymėtu nuotekų išleistuvu visos valyklos technologiniame procese susidarančios nuotekos žemiau mėginių ėmimo vietos buvo išleidžiamos į jau išvalytas. Kitaip tariant, tiesiai į Nemuną. Tai patvirtino Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnų surinkti įrodymai ir laboratoriniai tyrimai.

  Iš pradžių žalos dydis siekė 450 tūkstančių eurų. Tuo metu miesto valdžia nepripažino žalos. Kauno mero Visvaldo Matijošaičio teigimu, nuotekų, kurios patenka į upę 15 centimetrų diametro vamzdžiu, kiekis negali daryti didelės įtakos bendrai miesto nuotekų apimčiai.

  Dar šia tema

  Nuotekų vamzdžių avarijos metu padaryta žala jau siekia 450 tūkst eurų
  Aplinkos ministerija: žala Neries upei gali siekti 300 tūkst eurų
  Tegai:
  žala aplinkai, gamtai padarytą žala, Kauno vandenys, Nemunas, Kaunas

  Svarbiausios temos