21:53 2018 Kovo 22
Vilnius+ 1°C
Tiesioginis eteris
  Dalia Grybauskaitė, archyvinė nuotrauka

  Prezidentės virtuvė: Grybauskaitė pasidalino savo kulinarine patirtimi

  © Photo: Facebook/Dalia Grybauskaitė
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  9301

  "Beatos virtuvėje" apsilankiusi Dalia Grybauskaitė papasakojo apie savo kulinarinius eksperimentus

  VILNIUS, gruodžio 29 — Sputnik. Laidoje "Beatos virtuvė" viešėjusi prezidentė Dalia Grybauskaitė pasakojo, kad per šventes stebina svečius ne tik firminiais patiekalais, bet išbando ir žinomų virtuvės šefų siūlomus receptus, praneša LRT.

  Dalia Grybauskaitė su blynais, nuotrauka iš įvykio vietos
  © Photo: Facebook / Dalia Grybauskaitė

  "Turiu keletą tradicinių patiekalų, kuriais stebinu savo draugus, pažįstamus. Tai pirmiausia, aišku, mano marinuoti baravykai, čia jau priklauso — ir pavardė panaši, tai iš šeimos atėjo firminis patiekalas. Taip pat ruošiu silkę "pataluose", keliskart gaminau ėriuko koją pagal Oliverį, ir visai sėkmingai gavosi. Bet kadangi koja didelė, teko valgyti tris dienas, tai sakiau, daugiau nebegaminsiu, bet esu pamėginusi", — sakė prezidentė.

  Laidos vedėjai Beatai Nicholson pasmalsavus, kuo gi vaišinami oficialių vizitų atvykę Prezidentūros svečiai, šalies vadovė atskleidė, kad vaišėms dažniau pasirenkami lietuviški produktai, siekiama, kad patiekalai pristatytų mūsų šalį ir tradicijas. 

  Tačiau pasak prezidentės, svarbiausia — parodyti svečiams asmeninį dėmesį.

  "Pavyzdžiui, per pirmininkavimą turėjome visus Europos valstybių vadovus ir jau iš Europos Tarybos aš žinojau, kas ir ką mėgsta — kas deserto nevalgo, kam vietoje vaisių labiau patinka sūris. Svarbu nuoširdus dėmesys, kad mes žinome, pastebime ir norime parodyti, kad kiekvienas svečias yra svarbus", — pasidalino Grybauskaitė.

  Nors prezidento pareigos neturi darbo valandų ar atostogų, šalies vadovė pasakojo Beatai randanti laiko vienam didžiausių savo pomėgių — prie namų puoselėjamam darželiui: „Žinokite, nemažai pavyksta užauginti, turiu ir šilauogių, ir braškių. Eidama per Romą nusipirkau turgelyje keturis vazonėlius braškių — galvojau, jos man tikrai nušals Lietuvoje… Nenušalo. Ir auga sau, ir duoda vaisius nuo birželio beveik iki šalnų, ir labai saldžios."

  Tai pirmas kartas, kai šalies vadovė interviu duoda virtuvėje.

  Dar šia tema

  Prezidentės bitutės papuoš medaus dovaną
  Prezidentė švenčia gimtadienį
  Tegai:
  maistas ir gėrimai, lietuvių virtuvė, maistas, Dalia Grybauskaitė, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos