14:30 2018 Kovo 19
Vilnius+ 1°C
Tiesioginis eteris
  Kuršių nerija, archyvinė nuotrauka

  Idėjos kelionėms po Lietuvą: nuo alaus vonios iki gulėjimo debesyje

  © Depositphotos
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  2210

  Keliaujantiems po Lietuvą 2018 metais siūlomos tokios netikėtos patirtys, kaip panerti į pieno vonią ar paskanauti prezidentės pyrago

  VILNIUS, gruodžio 31 — Sputnik. Turizmo departamentas kartu su turizmo informacijos centrais parengė "paruoštuką", ką netikėto galima išbandyti keliaujant po Lietuvą pačiam ar su savo svečiais, praneša Turizmo departamento spaudos tarnyba.

  "Šie metai buvo išskirtiniai. Vėl išgyvenome vietinio turizmo bumą: nuo sausio iki rugsėjo mėnesių po mūsų šalį keliavo beveik milijonas lietuvių, o tai yra net 9,6% daugiau nei pernai tuo pačiu laikotarpiu! Ypač lankėme kurortus, pajūrį, žygiavome pažintiniais takais, kopėme į apžvalgos bokštus, plūste plūdome išbandyti vandens turizmo maršrutų, nuotykių parkų, itin laukėme renovuoto Jūrų muziejaus atidarymo, gėrėjomės atgimusiais dvarais. Linkiu kitąmet dar aktyviau keliauti, atrasti Lietuvos regionus, pasijusti mūsų šalyje tikru turistu ir kolekcionuoti išskirtines patirtis", — su Naujaisiais visu turistus sveikina laikina Turizmo departamento vadovė Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė.

  Atsipalaiduoti debesyje 

  Masažas su gintaro aliejumi bei gintaro pudraant gintarinio čiužinio, gintaro smilkalai, gintarinė arbata. Taip atsipalaiduoti siūlo masažo namai tiek sostinėje, tiek Nidoje.

  Vilnius, archyviė nuotrauka
  © Sputnik/ Александр Липовец

  O gal nuo patiriamo streso gelbėja vanduo? Palangoje galite pūkštelti ne tik į jūrą, bet ir į mineralinio vandens baseiną.

  Žemaitijoje galima panerti ir į pieno vonią, Aukštaitijoje — į alaus vonią. Prieš ją galima išsiperti didžiausioje Lietuvoje pirtyje Rokiškio rajone arba pirtyje su etno ritualais, naudojant vaistažoles.

  Jei ir to negana, netoli Trakų galima pailsėti…ant debesies. Sakoma, 20 minučių, praleistų du debesis primenančiame Vienos menininko kurtame aparate, gali atstoti dvi valandas gilaus miego.

  Массаж спины
  © Photo: Pixabay
  Masažas

  Aktyvus laisvalaikis 

  Keliaujant po Lietuvą galima stabtelėti ir pažiūrėti filmo žvakių šviesoje asmeniniame kino teatre Pakruojo dvaro malūne.

  Taip pat — apžiūrėti miestus skrendant malūnsparniu ar pasiplaukioti mariomis privačiu kateriu su pikniku ant denio.

  Daugelyje dvarų nuomojamos žirgais kinkytos karietos dvariškam pasivažinėjimui, organizuojamos dvaro šokių ar etiketo pamokos.

  Šiaurės Lietuvoje galima išmokti žaisti kroketą arba futbolą smegduobėse, taip pat — golfą Lietuvos formos aikštyne.

  Panemunėje galima ieškoti lobio, o Tauragėje pernakvoti namelyje medyje.

  Парк приключений в Таурае
  Nakvynei namelyje nuotykių parke "Taurų parkas"

  Keliauk ir ragauk 

  Koks keliavimas neatradus naujų skonių? Viešintys sraigių ūkyje gali pasmaguriauti kibinais ar net Napoleono tortu su sraigiena.

  Dvarų restoranuose — kuchmistrų (dvaro šefų) ruoštos žvėrienos ar kunigaikščių virtuvės vaišės, grafų apelsinų sriuba ar net prezidentės pyragai. Ragauti galima ir savo rankomis minkytos duonos, sumušto sviesto, išspausto sūrio, iškepto šakočio, bulvių plokštainio ar grikinės bandos. Kulinariniame kruize pamaryje — ir pati tikriausiai žuvienė bei rūkyta žuvis.

  Dar šia tema

  Kelionių po Lietuvą idėjos šeimoms su vaikais
  Vilniaus valdžia ketina rinkti po 1 eurą iš kiekvieno turisto
  Įvardytos pavojingiausios turistams šalys 2018 metais
  Ryškios turistų emocijos vietoj tūkstančio žodžių: naujas klipas apie Lietuvą
  Tegai:
  kelionės, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos