23:27 2019 Sausio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1402
 • RUB75.6267
  pinigai, archyvinė nuotrauka

  Įsigalioja Gyventojų turto deklaravimo įstatymo pataisos

  CC0 / pexels
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  38 0 0

  Nuo 2018 metų bus viešos Respublikos prezidento, ministrų patarėjų, Seimo narių padėjėjų, taip pat visų biudžetinių įstaigų, valstybės ir savivaldybių valdomų įmonių vadovų ir jų pavaduotojų deklaracijos

  VILNIUS, sausio 1 — Sputnik. Nuo sausio 1 dienos įsigalioja Gyventojų turto deklaravimo įstatymo pataisos, kuriomis išplečiamas turto deklaracijas privalančių pateikti ir jas viešinti asmenų, einančių svarbias pareigas viešajame sektoriuje, sąrašas.

  Prezidentės Dalios Grybauskaitės iniciatyva viešos bus visų politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojų, tarp jų — Prezidento, ministrų patarėjų, Seimo narių padėjėjų, taip pat visų biudžetinių įstaigų, valstybės ir savivaldybių valdomų įmonių, viešųjų įstaigų, kurių steigėja ar dalininkė yra valstybė arba savivaldybė, vadovų ir jų pavaduotojų deklaracijos. Grybauskaitė pasirašė tinkamos įstatymo pataisas gruodžio 19 dieną.

  Aukštų pareigūnų deklaracijų viešumas, tikimasi, padės teisėsaugai veiksmingiau kovoti su korupcija, neteisėtu praturtėjimu ir neskaidriu lobizmu, leis greičiau ir lengviau nustatyti nuslėpto bei nedeklaruoto turto faktus. Iki šiol dauguma pateikiamų deklaracijų nebuvo viešos.

  Valstybės vadovės inicijuotos įstatymo pataisos sudarys galimybę visuomenei ir žurnalistams įsitikinti, ar už mokesčių mokėtojų lėšas samdomi politinio pasitikėjimo valstybės tarnautojai, įstaigų vadovai nepiktnaudžiauja pareigomis, valstybės ir savivaldybės biudžetų lėšas naudoja skaidriai ir efektyviai.

  Turto ir pajamų deklaracijų duomenų viešinimo svarbą, kuriant visuomenės pasitikėjimą viešojo administravimo sektoriumi, nuolat pabrėžia Pasaulio bankas ir Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija, kurios narystės siekia Lietuva.

  Tegai:
  deklaracija
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos