09:09 2019 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1354
 • RUB75.4433
  Dujos, archyvine nuotrauka

  Dėl energijos tiekėjo kaltės atsiradusios nepriemokos – tik už du mėnesius

  CC0 / pixabay
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  15 0 0

  Dėl energetikos įmonės veiksmų ar neveikimo susidariusi nepriemoka už suvartotą energiją vartotojui galės būti skaičiuojama ne daugiau kaip už du mėnesius prieš einamąjį mėnesį, neskaičiuojant delspinigių

  VILNIUS, sausio 1 — Sputnik. Nuo sausio 1 dienos įsigalioja nauja tvarka pagal kurią energijos vartotojams nepriemokos už suvartotą energiją, kurios susidarė ne dėl paties vartotojo, o dėl energijos tiekėjo kaltės, bus skaičiuojamos tik už du mėnesius, praneša Energetikos ministerija.

  Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas pasirašė tokią tvarką įtvirtinančius poįstatyminius aktus.

  Iki šiol skirtingiems energetikos sektoriams (šilumos, karšto vandens, gamtinių dujų, elektros energijos) buvo nustatyti skirtingi nepriemokų, susidariusių dėl tiekėjo kaltės ar jo padarytų apskaitos ar techninio pobūdžio klaidų, išieškojimo iš vartotojų terminai. Pavyzdžiui, dėl gamtinių dujų tiekėjo kaltės ar apskaitos klaidų susidariusios skolos už suvartotą energiją galėjo būti išieškomos už trejus metus, šilumos sektoriuje — už 2 mėnesius. Tuo metu elektros sektoriuje tokie laikotarpiai išvis nebuvo aiškiai nustatyti.

  Naujoji tvarka užkirsti kelią situacijoms, kai buitiniams vartotojams energijos tiekėjai pateikia sąskaitas už nepagrįstai ilgą laikotarpį, pavyzdžiui, už penkerius metus.

  Seimas Energetikos ministerijos pasiūlytus Energetikos įstatymo pakeitimus dėl naujos nepriemokų skaičiavimo tvarkos priėmė lapkritį. Pagal naują tvarką dėl energetikos įmonės veiksmų ar neveikimo susidariusi nepriemoka už suvartotą energiją vartotojui galės būti skaičiuojama ne daugiau kaip už du mėnesius prieš einamąjį mėnesį, neskaičiuojant delspinigių. Tuo pačiu, vartotojų permokos energijos tiekėjams už suvartotą energiją ar energijos išteklius bus skaičiuojamos už visą klaidingai skaičiuotą laikotarpį.

  Dar šia tema

  Pritarta Lietuvos energetinės nepriklausomybės strategijos projektui
  Tegai:
  energetika
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos