18:16 2020 Kovo 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.0977
 • RUB86.3819
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  18

  ŠMM vadovė pabrėžė, kad ši priemonė leistų ne tik susigrąžinti į užsienio mokslo institucijas išvykusius dirbti perspektyvius lietuvius, bet ir pritraukti į Lietuvą aukšto lygio mokslininkus užsieniečius

  VILNIUS, sausio 2 — Sputnik. Siekiant stiprinti Lietuvos mokslo konkurencingumą Švietimo ir mokslo ministerija skirs daugiau nei 20 milijonų eurų ES investicijų aukšto lygio mokslininkams iš užsienio ir iš Lietuvos išvykusiams perspektyviems tyrėjams pritraukti, pranešė ministerijos spaudos tarnyba.

  Kvietimus tyrėjų iš užsienio koordinuojamiems projektams planuojama paskelbti 2018-ųjų pirmoje pusėje.

  Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pabrėžė, kad ši priemonė leistų ne tik susigrąžinti į užsienio mokslo institucijas išvykusius dirbti perspektyvius lietuvius, bet ir pritraukti į Lietuvą aukšto lygio mokslininkus užsieniečius.

  "Tikimės, kad šiuo metu vykdoma mokslo ir studijų sistemos pertvarka, apimanti institucijų tinklo konsolidavimą ir išteklių koncentravimą, finansavimo ir kokybės užtikrinimo sistemų reformą, tyrėjų ir dėstytojų darbo užmokesčio kėlimą, sukurs tinkamą aplinką protų nutekėjimo prevencijai ir pritraukimui", — pridūrė ji.

  Pranešime teigiama, kad šių metų pirmoje pusėje numatoma skelbti kvietimus mokslinių tyrimų projektams, kuriuos vykdyti į Lietuvą galės atvykti užsienio mokslo institucijose dirbantys aukšto lygio mokslininkai ir tyrėjai. Numatoma, kad mokslinių tyrimų projektai galės būti iki 4 metų trukmės, o maksimali vieno projekto vertė — iki 1 milijono eurų. Bus skiriamos lėšos ne tik moksliniams tyrimams, tyrimo grupės narių atlyginimams ir komandiruotėms, bet ir tyrėjų iš užsienio persikėlimo išlaidoms kompensuoti.

  Tarptautinė praktika rodo, kad daugeliui pasaulio valstybių aktualus protų judumo —protų nutekėjimo, susigrąžinimo, pritraukimo — politikos poreikis. Kaip patvirtina JAV, JK, Kanados, Airijos ir kitų valstybių pavyzdžiai, šalis mokslo protams tampa patraukli, kai mokslo politika sudaro sąlygas ne tik susigrąžinti išvykusius tyrėjus, bet ir pritraukti aukštos kvalifikacijos mokslininkus užsieniečius, o perspektyvias savo mokslo pajėgas išlaikyti savo šalyje. 

  Dar šia tema

  Lietuvos mokslininkai sukūrė medžiagą naujos kartos saulės elementams
  Mokslinių tyrimų projektams įgyvendinti prašoma 228,3 mln eurų
  Žiniasklaida: Lietuvos mokslininkai konsultuoja baltarusius dėl Astravo AE
  Inovatyvus projektas: Lietuvoje bus kuriamas SGD varomas lokomotyvas
  Lietuva pirmauja tarp Baltijos šalių inovatyviausių ekonomikų sąraše
  Tegai:
  moksliniai tyrimai, investicijos, Švietimo ir mokslo ministerija, Lietuva

  Svarbiausios temos