11:46 2018 Balandžio 22
Vilnius+ 9°C
Tiesioginis eteris
  Mitingas Vilniuje Paskutinių medikų žygis į oro uostą, nuotrauka iš įvykio vietos

  Vilniuje vyko "paskutinių medikų žygis į oro uostą"

  © Photo: LSDP Vilnius
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Medicina ir sveikata (124)
  6610

  Akcijoje dalyvavo apie tūkstantį žmonių; mitinguojantieji reikalavo pakelti algą, pagerinti darbo sąlygas ir reformuoti sveikatos apsaugos sistemą

  Medikų mitingas, pavadintas "Paskutinių medikų žygis į oro uostą", praneša RIA Novosti.

  Akcijos dalyviai reikalavo, kad Vyriausybė pakeltų algą, pagerintų darbo sąlygas ir reformuotų sveikatos apsaugos sistemą. Mitinge dalyvavo apie tūkstantį medikų ir juos palaikančių žmonių.

  Akcija prasidėjo ketvirtadienio rytą Vilniaus Katedros aikštėje, arčiau vidurdienio mitinguojantieji sustojo prie Lietuvos vyriausybės pastato. Kai kurie žmonės rankose laikė plakatus su užrašais #būkpokytis ir #noriudirbtičia. Daugelis medikų atėjo su lagaminais, duodami suprasti, kad iš Lietuvos išvažiuoja paskutiniai kvalifikuoti darbuotojai.

  Akcijos dalyviai mano, kad viena iš svarbiausių problemų — tai rezidentų — jaunų žmonių, kurie neseniai baigė mokslus ir dabar stažuojasi — žemas valstybinis finansavimas.

  Pasak Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininko Artūro Černiausko, šios išmokos yra tokios mažos, kad net nepasiekia minimalaus darbo užmokesčio. Pasirodo, kad asmuo, kuris studijavo kelerius metus ir turi aukštąjį išsilavinimą, gauna tokius pinigus, iš kurių neįmanoma pragyventi.

  Pastaraisiais metais daugybė medikų palieka šalį, nes jie nemato jokių realių Vyriausybės veiksmų. Netgi Latvijoje atlyginimai gydytojams yra didesni, teigia Černiauskas.

  Ketvirtadienį ministras pirmininkas Saulius Skvernelis sakė, kad medicinos darbuotojų mitingas yra politinė akcija. Vyriausybės vadovo teigimu, pasinaudoti protestu bando socialdemokratai ir jų pirmininkas Gintautas Paluckas, tačiau jie vadovaujasi ne rūpinimusi medikais, o politiniais skaičiavimais.

  Sveikatos apsaugos ministerija pažadėjo, kad svarstys rezidentų atlyginimų didėjimo klausimą pavasarį.

  Ministerijos duomenimis, vėlesniuose kursuose dar studijuojančių gydytojų —rezidentų atlyginimai nuo sausio padidėjo 10%, jaunesniojo rezidento alga dėl to augs nuo 390,5 euro iki 463,75 euro, o vyresniojo rezidento alga — nuo 497 eurų iki 530 eurų. Rezidentai taip pat gauna stipendijas, kurios siekia apie 364 eurus.

  Vėliau MinistrasPirmininkas Saulius Skvernelis Vyriausybės rūmuose priėmė medikų atstovus.

  "Mes matome daug sąlyčio taškų", – sakė jaunieji gydytojai.

  Temos:
  Medicina ir sveikata (124)

  Dar šia tema

  Pasirašytas susitarimas dėl medikų atlyginimo didinimo
  SAM suteiks gydytojams rezidentams daugiau atsakomybės
  Tegai:
  medikai, protesto akcija, Lietuva, Vilnius
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos