08:23 2020 Gruodžio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.2151
 • RUB90.8441
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Švietimas Lietuvoje (169)
  273

  Esminių permainų 2018 metais neįvyks, tačiau abiturientams ir jų mokytojams rekomenduojama atkreipti dėmesį į keletą pasikeitimų

  VILNIUS, sausio 5 — Sputnik. Šalies abiturientai iki vasario 24 dienos turi pasirinkti, kuriuos brandos egzaminus laikys šiemet, o iki sausio 16 dienos turi apsispręsti dėl menų ir technologijų mokyklinių brandos egzaminų pasirinkimo ir raštu apie tai informuoti savo mokyklos administraciją, primena Švietimo ir mokslo ministerija su nuoroda į Nacionalinį egzaminų centrą (NEC).

  Mokykliniai suolai, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Андрей Богданов

  2018 metų pagrindinė brandos egzaminų sesija prasidės balandžio 4 dieną užsienio kalbos (anglų) valstybinio brandos egzamino kalbėjimo dalimi ir baigsis birželio 22 dieną chemijos valstybiniu brandos egzaminu.

  Kaip ir ankstesniais metais, lietuvių kalbos ir literatūros įskaita bus laikoma ugdymo procese nuo vasario 28 dienos iki balandžio 20 dienos. Įskaitos datą ir laiką nustato mokyklos vadovas.

  Esminių permainų 2018 metais nėra, tačiau abiturientams ir jų mokytojams rekomenduojama atkreipti dėmesį į keletą pasikeitimų.

  Brandos egzaminų tvarkaraštis

  Dėl šiais mokslo metais prisidėjusių 10 papildomų ugdymo dienų daugiau brandos egzaminų bus rengiama šeštadieniais: pernai buvo 6, šiemet — 9. Mokiniams, kurie egzaminą laikys šeštadieniais, prieš tai bus suteikiama laisva diena.

  Fizikos ir informacinių technologijų valstybiniai brandos egzaminai vyks anksčiau — gegužės mėnesį.

  Visų valstybinių brandos egzaminų rezultatai bus paskelbti iki liepos 12 dienos, apeliacijos dėl valstybinių brandos egzaminų rezultatų išnagrinėtos iki liepos 20 dienos.

  Lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminas

  Laikydami lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą, abiturientai ir kiti kandidatai autorius galės pasirinkti iš visų šio dalyko egzamino programoje privalomų autorių.

  Laikantieji per egzaminą galės naudotis privalomų programinių autorių kūriniais, pateiktais elektroniniu formatu. Kiekvienas mokinys, kol iki egzamino pabaigos liks pusantros valandos, kompiuteriu galės naudotis vieną kartą 20 minučių arba du kartus po 10 minučių.

  Kaip ir anksčiau, jie taip pat galės naudotis Dabartinės lietuvių kalbos žodynu ir dvikalbiais žodynais. Rašinys bus vertinamas ne 50, o 100 taškų. Tai padės tiksliau įvertinti mokinio darbą. Mokinys, kuris nepasirems nė vienu iš 36 privalomų programinių autorių, egzamino neišlaikys.

  Pirmą kartą — pasirenkamasis brandos darbas

  Šiais mokslo metais daugiau kaip 200 abiturientų pasirinko rengti brandos darbus, daugiausia iš biologijos, istorijos, chemijos. Jo rezultatą numatyta įskaityti stojant į aukštąsias mokyklas.

  Jei brandos darbas iš I ar II konkursinio dalyko bus įvertintas 9 ar 10, tai stojančiajam bus skiriama papildomai 0,25 konkursinio balo.

  Darbų vertinimas nuotoliniu būdu

  2018 metais fizikos ir informacinių technologijų valstybinių brandos egzaminų darbai bus vertinami elektroniniu-nuotoliniu būdu. Toks egzaminų darbų vertinimo būdas lankstesnis ir greitesnis.

  Sutrumpėja apeliacijų teikimo laikas

  Apeliaciją bus galima pateikti ne per tris, o per dvi darbo dienas nuo egzamino rezultatų paskelbimo dienos. Pateikus apeliaciją, mokinio darbas vertinamas iš naujo.

  Tik juodos spalvos tušinukai

  Dėl to, kad nuo 2018 m. bus palaipsniui pereinama prie skenuotų mokinių darbų kopijų vertinimo elektroniniu būdu, mokiniai per egzaminus turės naudotis tik juodos spalvos tušinukais, korektūros priemonėmis naudotis negalima.

  Norint baigti mokyklą ir gauti brandos atestatą, privaloma išlaikyti du brandos egzaminus: lietuvių kalbos ir literatūros bei vieną laisvai pasirinktą.

  Stojantiesiems į valstybės finansuojamas studijas aukštosiose mokyklose būtinas užsienio kalbos bei matematikos egzaminas, pastarojo nereikia tik pretenduojantiems į menų studijas.

  Daugiau informacijos galima rasti Nacionalinio egzaminų centro tinklalapyje.

  Temos:
  Švietimas Lietuvoje (169)

  Dar šia tema

  Geriausi šalies abiturientai apdovanoti Vyriausybės rūmuose
  Aukštųjų mokyklų studentais šiais metais tapo daugiau nei 22 tūkst asmenų
  Šiemet perpus sumažėjo egzaminų apeliacijų
  Brandos egzaminai — moksleivių ir tėvų galvos skausmas
  Tegai:
  abiturientai, brandos egzaminai, Švietimo ir mokslo ministerija, Lietuva

  Svarbiausios temos