19:38 2019 Birželio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1265
 • RUB72.3880
  Vaikas prie balsavimo kabinos, archyvinė nuotrauka

  Teisingumo ministerija siūlo įteisinti balsavimą internetu

  AP Photo/Mindaugas Kulbis
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  1920

  Pusė Lietuvos gyventojų remia idėją, kad per rinkimus būtų galima balsuoti ir internetu, todėl Teisingumo ministerija parengė įstatymo projektą dėl balsavimo internetu sistemos sukūrimo ir įgyvendinimo

  VILNIUS, sausio 5 — Sputnik. Teisingumo ministerija parengė įstatymo projektą, reglamentuojantį balsavimo internetu sistemos sukūrimą ir įgyvendinimą, ir pateikė jį svarstyti Vyriausybei, praneša Teisingumo ministerijos spaudos tarnyba.

  Projektu siekiama nustatyti pagrindinius balsavimo internetu principus, rinkėjo balso prioriteto, balso patikrinimo ir anuliavimo taisykles, balsavimo paslapties užtikrinimo principus, rinkėjo tapatybės nustatymo aspektus, taip pat balsavimo internetu informacinės sistemos steigimo pagrindus, jos funkcinius, saugumo ir audito reikalavimus.

  Balsavimo internetu sistemos sukūrimo ir įgyvendinimo įstatymas sudarys teisines, organizacines ir finansines galimybes balsavimo internetu informacinei sistemai steigti ir jai testuoti prieš įteisinant balsavimą internetu įvairaus lygio rinkimuose ir referendumuose. Naujajame projekte ypač daug dėmesio skiriama siekiant užtikrinti rinkėjo identifikavimą informacinėje sistemoje, jos pritaikymą neįgaliųjų specialiesiems poreikiams, taip pat papildomiems saugumo reikalavimams, sustiprintam informacinės sistemos auditui. 

  Teisingumo ministerijos užsakymu 2015 metų pavasarį bendrovė "Baltijos tyrimai" atliko gyventojų apklausą, kurios duomenimis, 56% Lietuvos gyventojų remia idėją, kad per rinkimus būtų galima balsuoti ir internetu.

  Šios apklausos rezultatai rodo, kad balsavimas internetu patrauklus dėl to, kad yra patogus, — taip teigia net 66% apklaustųjų. Beveik 50% mano, kad balsavimo internetu įteisinimas sudarytų sąlygas užsienyje gyvenantiems arba studijuojantiems Lietuvos piliečiams aktyviau dalyvauti rinkimuose, o ketvirtadalis apklaustųjų yra įsitikinę, kad balsavimas internetu padidintų gyventojų susidomėjimą rinkimais. 

  Jeigu šiam įstatymo projektui pritars Seimas, ministerija parengs Seimo rinkimų, Savivaldybių tarybų rinkimų, Prezidento rinkimų ir kitų su rinkimais susijusių įstatymų pataisas, kuriose būtų įteisintas elektroninis balsavimas.

  Planuojama, kad balsuoti internetu piliečiai galės 2020 metų spalį vyksiančiuose Seimo rinkimuose. 

  Dar šia tema

  Lietuviai nelabai mėgsta dalyvauti rinkimuose
  Per Seimo rinkimus neįgalieji neturėjo tinkamų sąlygų balsuoti
  Tegai:
  balsavimas internetu, internetas, Teisingumo ministerija, Lietuva

  Svarbiausios temos