02:55 2019 Rugsėjo 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1053
 • RUB70.9405
  Lagaminai, archyvinė nuotrauka

  "Renkuosi Lietuvą" nemokamai konsultuoja norinčius grįžti migrantus

  © Photo: Pixabay
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  21 0 0

  Konsultacijų centrui "Renkuosi Lietuvą" Vyriausybė šiemet skiria ypatingą dėmesį bei papildomą finansavimą

  VILNIUS, sausio 6 — Sputnik. Užsienyje gyvenantys piliečiai, planuojantys grįžti į Lietuvą, nemokamas konsultacijas „vieno langelio" principu gali gauti Migracijos informacijos centre "Renkuosi Lietuvą", teigiama Vyriausybės pranešime spaudai.

  Lietuviai, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Александр Липовец

  Migracijos informacijos centre "Renkuosi Lietuvą" į tėvynę planuojantys grįžti lietuviai gauna asmenines nemokamas konsultacijas. Konsultacijų centras padeda emigrantams, užsienio lietuviams bei gyventi Lietuvoje norintiems užsieniečiams sužinoti apie mūsų šalyje teikiamas socialines paslaugas, švietimą, mokesčius bei kitus svarbius klausimus.

  Aktualiausia užklausų tema — nuo ko pradėti grįžimo procesą, kaip leisti vaikus į lietuviškas mokyklas arba deklaruoti gyvenamąją vietą. Per metus tinklalapyje apsilanko per 70 tūkstančių lankytojų, suteikiama apie 1000 asmeninių konsultacijų. Skyrus papildomus resursus, šie skaičiai turėtų ženkliai išaugti. 

  Informacija apie grįžimą ir gyvenimą Lietuvoje teikiama Migracijos informacijos centre bei internetinėje platformoje renkuosilietuva.lt. Konsultacijos vyksta lietuvių ir anglų kalbomis telefonu, gyvai ir internetu. Netrukus žadama informaciją pradėti teikti ir rusų kalba. 

  Lietuviai emigruoja dėl mažų algų ir augančių kainų >>

  Ateityje planuojama stiprinti centro bendradarbiavimą su savivaldybėmis, kad norintys grįžti į konkretų regioną, gautų visą informaciją apie galimybes ten įsidarbinti, kurti verslą ar gauti paramą. Numatomas ir glaudesnis konsultacijų centro bendradarbiavimas su "Sodra", Valstybine mokesčių inspekcija, Ligonių kasomis ir kitomis institucijomis. 

  Panašūs centrai, padedantys tų šalių emigrantams grįžti į tėvynę, veikia ir tokiose valstybėse kaip Danija, Švedija ir Suomija.

  Dar šia tema

  Patvirtintas trūkstamų Lietuvoje profesijų sąrašas
  Grybauskaitė davė startą programai "Work in Lithuania"
  Tegai:
  darbo migrantai, Migracijos informacijos centras "Renkuosi Lietuvą", Lietuva

  Svarbiausios temos