07:22 2019 Lapkričio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1041
 • RUB70.5319
  Dokumentai, archyvinė nuotrauka

  Užsideklaravę "prie savivaldybės" privalo iki kovo kreiptis į savo seniūniją

  © Фото: pixabay.com
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  27 0 0

  Gyventojai, deklaravę gyvenamąją vietą "prie savivaldybės" per tirs mėnesius turi kreiptis į savo seniūniją

  VILNIUS, sausio 6 — Sputnik. Socialinio draudimo, šalpos ir valstybines pensijų (pirmojo ir antrojo laipsnio, nukentėjusiųjų, mokslininkų), slaugos ir priežiūros (pagalbos) išlaidų tikslinių kompensacijų gavėjai, kurie anksčiau buvo deklaravę gyvenamąją vietą "prie savivaldybės", norėdami, kad ir toliau nepertraukiamai gautų šias išmokas, per pirmuosius tris šių metų mėnesius, t. y. iki kovo mėnesio pabaigos, privalo deklaruoti savo gyvenamąją vietą arba kreiptis į seniūniją dėl įtraukimo į gyvenamosios vietos nedeklaravusių asmenų apskaitą, primena Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

  Socialinio draudimo senatvės, netekto darbingumo (invalidumo), našlių ir našlaičių pensijos, maitintojo netekimo, ištarnauto laiko pensijos ir kompensacijos už ypatingas darbo sąlygas, šalpos ir valstybinės pensijos (pirmojo ir antrojo laipsnio, nukentėjusiųjų, mokslininkų) skiriamos ir mokamos tik deklaravusiems gyvenamąją vietą arba įtrauktiems į gyvenamosios vietos nedeklaravusių asmenų apskaitą gyventojams. Su gyvenamosios vietos deklaravimo faktu siejama ir teisė gauti slaugos ar priežiūros (pagalbos) išlaidų tikslines kompensacijas.

  Gyvenamąją vietą galima deklaruoti internetu, naudojantis Elektroniniais valdžios vartais arba atvykus į gyvenamosios vietos seniūniją.

  Gyventojai, kurių duomenų apie deklaruotą vietą arba apie savivaldybę, kurios teritorijoje jie gyvena, nebus Gyventojų registre, teisės gauti išmokas vaikams, socialinę pašalpą nepraras. Dėl piniginės paramos jie galės kreiptis į savivaldybės, kurioje faktiškai gyvena, administraciją.

  Декларация
  Kaip deklaruoti savo faktinę gyvenamąją vietą
  Tegai:
  deklaravimas, gyvenamojo vieta, Lietuva

  Svarbiausios temos