10:14 2019 Vasario 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1354
 • RUB74.3534
  Paštas, archyvinė nuotrauka

  Pirmieji 2018 metų pašto ženklai yra pažymėti Gediminaičių stulpais

  © Photo: Depositphotos
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  4010

  Savilipiai pašto ženklai su 0,03 euro, 0,10 euro ir 0,42 euro vertės nominalais buvo išleisti po 100 tūkstančių egzempliorių tiražu, 500 tūkstančių tiražu išleistas dažniausiai naudojamas 0,39 euro nominalo pašto ženklas

  VILNIUS, sausio 7 — Sputnik. Lietuvos paštas išleido keturių pašto ženklų seriją, įamžinančią vieną iš dažniausiai matomų ir naudojamų Lietuvos valstybės simbolių – istorinius Gediminaičių stulpus, praneša spaudos tarnyba.

  Visuose keturiuose pašto ženkluose vaizduojamas skirtingomis epochomis nuo XV iki XX amžiaus naudotas Gediminaičių stulpų motyvas. Pašto ženklus sukūrė dailininkė, ilgametė Lietuvos pašto ženklų konkursų dalyvė ir prizininkė Aušrelė Ratkevičienė.

  Pašto ženklai su Gediminaičių stulpais
  Pašto ženklai su Gediminaičių stulpais

  Nauji pašto ženklai apyvartoje pasirodė penktadienį, sausio 5 dieną. Savilipiai pašto ženklai su 0,03 euro, 0,10 euro ir 0,42 euro vertės nominalais buvo išleisti po 100 tūkstančių egzempliorių tiražu. 500 tūkstančių tiražu buvo išleistas dažniausiai naudojamas 0,39 euro nominalo pašto ženklas. Kartu su naujuoju pašto ženklu, skirtu įprasminti Lietuvos valstybės simbolį, išleistas ir pirmosios dienos vokas.

  Manoma, kad Gediminaičių stulpai susiformavo iš nuosavybės žymėjimo ženklų, o pirmas žinomas jų panaudojimo faktas istoriografijoje užfiksuotas 1397 metų Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytauto herbe. Gediminaičių stulpai ypač paplito pirmoje XX amžiaus pusėje, kai susikūrė nepriklausoma Lietuvos valstybė. Šį simbolį naudoja Lietuvos kariuomenė, aviacija, jis puošia Lietuvos ordinus ir medalius, pareiginius ženklus, yra tapęs daugelio visuomeninių draugijų ir organizacijų atributu.

  Dar šia tema

  Pašto ženklų paroda atskleidžia, kaip pasaulyje švenčiamos Kalėdos
  Pirmąkart Lietuvoje pasirodys kvapieji pašto ženklai
  Tegai:
  Lietuvos paštas

  Svarbiausios temos