13:43 2020 Sausio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1035
 • RUB68.1692
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  27

  Sergantiems leukemija, limfoma, patyrusiems organų transplantacijas bus kompensuotas vaistas Voriconazolum

  VILNIUS, sausio 7 — Sputnik. Nuo sausio 11 dienos žmonėms pradedamas kompensuoti vaistas Voriconazolum, skirtas aspergiliozei gydyti, šis vaistas pacientams bus kompensuojamas 100%, praneša Sveikatos apsaugos ministerijos spaudos tarnyba.

  Veiklioji medžiaga Voriconazolum yra skirta grybelinei infekcijai gydyti, kuria dažniausiai suserga pacientai, kurių imunitetas yra labai nusilpęs – sergantys leukemija, limfoma, patyrę organų transplantacijas ar sergantys kitomis sunkiomis kraujo ligomis. Būtent šiems žmonėms, patyrusiems sunkias operacijas ar sergantiems kraujo ligomis, bet kokios kitos infekcijos yra itin pavojingos.

  Vaistinė, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Александр Липовец

  Iki šiol, išėję iš gydymo įstaigos gydytis namuose, žmonės turėjo šiuos vaistus pirkti savo lėšomis, o šiuo metu jau atsirado galimybė palengvinti jų gyvenimą ir pradėti kompensuoti gyvybiškai svarbų vaistą.

  Pasak sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos, galimybė kompensuoti šiuos vaistus atsirado po to, kai buvo sumažintos kompensuojamųjų vaistų kainos ir Privalomojo sveikatos draudimo fonde atsirado papildomų lėšų naujiems vaistams kompensuoti.

  Naujus vaistus pacientams galės paskirti gydytojas hematologas arba vaikų hematologas ne ilgesniam nei 6 mėnesių laikotarpiui. Planuojama, kad už šiuos vaistus per metus bus sumokama apie 300 tūkstančių eurų ir Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto.

  Artimiausiu metu planuojama pradėti kompensuoti dar vieną veikliąją medžiagą aspergiliozei gydyti. Vaistas Posaconazolum bus kompensuojamas iš karto, kai bus pasirašyta sutartis su šio vaisto gamintoju.

  Dar šia tema

  Šiais metais lietuviai atnešė į vaistines 14 tūkst kg pasenusių vaistų
  Tegai:
  vaistai, Lietuva

  Svarbiausios temos