20:40 2020 Rugpjūčio 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1813
 • RUB86.5850
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  45

  Buvęs "Oro navigacijos" darbuotojas Romualdas Lipskis reikalavo 70 tūkstančių eurų už netinkamas kalinimo sąlygas Lukiškių kalėjime

  VILNIUS, sausio 9 — Sputnik. Už šnipinėjimą Baltarusijai kalėti penkerius metus nuteistas buvęs valstybės įmonės „Oro navigacija" darbuotojas Romualdas Lipskis iš valstybės prisiteisė 2,8 tūkstančių eurų už netinkamas kalinimo sąlygas Lukiškių kalėjime, praneša Sputnik Baltarusija.

  Lipskis buvo laikomas Lukiškių kalėjime nuo 2014 metų sausio iki 2016 metų birželio. Vilniaus apygardos administracinis teismas paskelbė, kad kalėjimas neužtikrino nuteistajam minimalaus 3,6 kvadratinių metrų ploto. Be to, Lipskis kartą skundėsi, jog vinoje kameroja kartais buvo uždaromi trys-keturi kaliniai, buvo šalta ir trūko oro. Kalinys neturėjo galimybės sportuoti.

  Iš pradžių Lipskis reikalavo, kad teismas priteistų jam 70 tūkstančių eurų.

  Lipskis nuteistas už tai, kad, dirbdamas "Oro navigacijoje" teikė informaciją Baltarusijos žvalgybos institucijoms, jis slaptai fotografavo dokumentus, kuriuos vėliau perduodavo baltarusiams.

  Vilniaus apygardos teismas 2015 metų lapkritį buvo skyręs Lipskiui trejų metų ir trijų mėnesių laisvės atėmimo bausmę. Generalinė prokuratūra prašė jam skirti aštuonerius metus laisvės atėmimo, nuteistasis siekė išteisinimo.

  2016 metų gegužę Lietuvos apeliacinis teismas sugriežtino bausmę iki penkerių metų. Lipskis praleis kalėjime visus šiuos metus ir išeis į laisvę 2019 metų sausį.

  Dar šia tema

  Lietuvoje nuteisto už šnipinėjimą ruso advokatė: tiriame bylos motyvus
  Prokuratūra reikalauja daugiau nei 10 metų kalėjimo Rusijos šnipui
  Tegai:
  šnipinėjimas, Romualdas Lipskis, Lietuva

  Svarbiausios temos