18:38 2021 Balandžio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1888
 • RUB91.8152
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Ignalinos atominės elektrinės uždarymas (69)
  129

  Laikinuoju įmonės vadovu bus paskirtas vienas iš Ignalinos AE departamento direktorių, artimiausiu metu bus paskelbtas konkursas generalinio direktoriaus pareigoms užimti

  VILNIUS, sausio 9 — Sputnik. Ignalinos atominės elektrinės (AE) generalinis direktorius Darius Janulevičius palieka užimamas pareigas, praneša Energetikos ministerija.

  Janulevičius pareigas paliks nuo sausio 31 dieną. Laikinuoju įmonės vadovu bus paskirtas vienas iš Ignalinos AE departamento direktorių. Jau artimiausiu metu bus paskelbtas konkursas Ignalinos AE generalinio direktoriaus pareigoms užimti.

  Toks sprendimas priimtas abipusiu sutarimu.

  "Pastaruoju metu Ignalinos  AE eksploatacijos nutraukimo procese buvo pasiekta akivaizdi pažanga — nebeliko vėlavimų ir problemų dėl lėšų panaudojimo efektyvumo. Tai atitinka svarbiausius Energetikos ministerijos prioritetus — sklandų ir skaidrų Ignalinos AE eksploatacijos nutraukimą. Atsižvelgiant į susiklosčiusią situaciją, priimtas sprendimas, kad įmonei turėtų vadovauti naujas vadovas", — sako energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

  Ministras padėkojo beveik penkerius metus įmonei vadovavusiam Janulevičiui už indėlį užtikrinant sklandų Ignalinos AE uždarymą  ir padėtą tvirtą pagrindą deryboms su ES institucijomis ir valstybėmis narėmis dėl tolimesnio eksploatacijos nutraukimo finansavimo.

  Ignalinos AE, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Александр Липовец

  Gruodžio pabaigoje Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) baigė ikiteisminį tyrimą byloje dėl korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų valstybinėje įmonėje "Ignalinos atominė elektrinė".  STT pareigūnams įtarimų sukėlė 2014 metais organizuotas IAE turto pardavimo aukcionas. Įtariama, kad aukciono laimėtojas buvo numatytas iš anksto. Įtarimai dėl piktnaudžiavimo tarnyba veikiant organizuotoje grupėje pareikšti 6 asmenims, tarp jų IAE generalinis direktorius Darius Janulevičius.

  Konkurencijos taryba nustatė, kad UAB "Norvesta" ir Vokietijos bendrovė "Sypra", dalyvaudamos Ignalinos atominės elektrinės (IAE) radioaktyvaus vario metalo laužo pardavimo aukcione, sudarė kartelį, ir už tai joms skyrė atitinkamai 27 500 eurų ir 27 100 eurų baudas.

  Baudžiamajame  kodekse numatyta, kad už piktnaudžiavimą gali būti baudžiama bauda arba laisvės atėmimu iki 7 metų, už neteisėtą disponavimą radioaktyviosiomis medžiagomis — areštu ar laisvės atėmimu iki 4 metų.

  Temos:
  Ignalinos atominės elektrinės uždarymas (69)

  Dar šia tema

  Lukašenko kviečia Ignalinos atomininkus dirbti Astravo AE
  Premjeras prašo ES pinigų užbaigti Ignalinos AE uždarymą
  Tegai:
  Ignalinos atominė elektrinė (IAE), Darius Janulevičius, Lietuva

  Svarbiausios temos