19:59 2019 Gruodžio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1094
 • RUB70.7441
  Šauktiniai, archyvinė nuotrauka

  Šiųmetiniams šauktiniams šaukimo nurodymai paštu nesiunčiami

  © Photo : LIETUVOS RESPUBLIKOS KRAŠTO APSAUGOS MINISTERIJA
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  99

  Šiandien paskelbti 2018 metų karo prievolininkų šaukimo sąrašai, Šaukiamųjų sąrašai bus atnaujinami kiekvienos savaitės pirmadienį, už nurodymų nevykdymą gali būti taikoma administracinė arba baudžiamoji atsakomybė

  VILNIUS, sausio 10 — Sputnik. Šiandien, sausio 10 dieną, paskelbti sausio 4 dieną sudaryti 2018 metų karo prievolininkų sąrašai, praneša Krašto apsaugos ministerija.

  Jie paskelbti interneto svetainėje https://sauktiniai.kam.lt.  Prie kiekvienos karo prievolininko pavardės bus nurodytas ir tikslus terminas, iki kada reikia susisiekti su paskirtu regioniniu karo prievolės ir komplektavimo padaliniu. Šaukiamųjų sąrašai bus atnaujinami kiekvienos savaitės pirmadienį.

  Į sąrašus patekusiems karo prievolininkams šaukimo nurodymai paštu nebus siunčiami. Visa karo prievolininkui aktuali informacija pateikta internete adresu www.karys.lt. Ją taip pat karo prievolininkai galės sužinoti paskambinę nemokamu telefonu 8 800 12340, atvykę arba paskambinę į regioninius Karo prievolės ir komplektavimo skyrius ir poskyrius http://karys.lt/kontaktai.html.  Karo prievolininkams už nurodymų nevykdymą gali būti taikoma administracinė arba baudžiamoji atsakomybė.

  Į 2018 metų karo prievolininkų (šauktinių) sąrašus yra įtraukti 27 633 jaunuoliai, kuriems 19-26 metais (įskaitytinai). Iš jų į tarnybą įvairiuose Lietuvos kariuomenės daliniuose bus pašaukti 3864 karo prievolininkai.

  Pagal Lietuvos kariuomenės vado patvirtintą 2018 metų metinį šaukimo planą nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai tarnybą atliks daugiau nei 20 kariuomenės dalinių. Dalis karių tarnybą pradės Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke Rukloje, kur per pirmuosius du tarnybos mėnesius išeis bazinį karinį rengimą, o likusius septynis mėnesius tarnaus priskirtame dalinyje ir atliks kolektyvinį rengimą.

  Pirmieji 2018 metų šaukimo nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai tarnybą pradės kovo viduryje, paskutinieji — gruodžio pabaigoje. Spalį bus didžiausia šaukimo banga, per kurią į įvairius dalinius atvyks per 1,5 tūkstančio karių.

  2017 metais įsigaliojus Karo prievolės įstatymo pasikeitimams, į sąrašus galėjo patekti ir tie jaunuoliai, kurie iki sąrašų sudarymo bus pateikę prašymus savo noru atlikti nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą, tačiau jiems ir toliau galios visos su savanoriškumu susijusios skatinimo priemonės — tarnybos vietos ir laiko pasirinkimo galimybė bei didesnės socialinės garantijos.

  Karo tarnybos vengimas gali privesti iki kalėjimo >>

  Karo prievolės ir komplektavimo tarnyba primena, kad sudarius ir paskelbus karo prievolininkų sąrašus, į juos nepatekę vaikinai ir merginos nuo 18 iki 38 metų ir toliau gali teikti prašymus savo noru atlikti nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą. Jie galės pasirinkti norimą tarnybos vietą, tarnybos pradžios datą ir gauti 30% didesnes kaupiamąsias išmokas. Pirmumo prašymus galės teikti ir patekusieji į šaukiamųjų sąrašus. Į jų pageidaujamas tarnybos vietas bus stengiamasi atsižvelgti, o kaupiamosios išmokos jiems bus didesnės 15%.

  Devynių mėnesių trukmės nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą LR Seimas atnaujino 2015 metų pavasarį.

  Išmokos šauktiniams
  © Sputnik /
  Išmokos šauktiniams

  Dar šia tema

  2018-aisiais numatoma pašaukti didesnį nei šiemet šauktinių skaičių
  Nuo rudens visi šauktiniai bus skiepijami nuo meningokoko
  Tegai:
  karo prievolininkų sąrašai, karo prievolė, šauktiniai, kariuomenė, Lietuva

  Svarbiausios temos